سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

افزایش ۱۰ درصدی قیمت لوازم خانگی با موافقت سازمان حمایت

پیشنهاد تولیدکنندگان لوازم خانگی افزایش 5 تا 15 درصدی قیمت برخی محصولات بود که سازمان حمایت با متوسط افزایش 10 درصدی برخی محصولات موافقت کرد که کارخانه‌ها نیز ملزم به اجرای این مصوبه هستند.
دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی از موافقت سازمان حمایت با متوسط افزایش 10 درصدی قیمت لوازم خانگی خبر داد.

به گزارش فارس حبیب‌الله انصاری اظهار داشت: طبق توافق تولیدکنندگان لوازم خانگی و سازمان حمایت، قیمت برخی محصولات لوازم خانگی از جمله یخچال، بخاری، چرخ خیاطی، اجاق گاز، کولر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرف‌شویی و سماور به طور متوسط 10 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه پیشنهاد تولیدکنندگان لوازم خانگی افزایش 5 تا 15 درصدی قیمت برخی محصولات بود، تصریح کرد: سازمان حمایت با متوسط افزایش 10 درصدی برخی محصولات موافقت کرد که کارخانه‌ها نیز ملزم به اجرای این مصوبه هستند.

انصاری با اشاره به افزایش هزینه تولید لوازم خانگی از محل بالا رفتن قیمت مواد اولیه، دستمزد کارگر و انرژی، گفت: لوازم خانگی از نظر قیمت و کیفیت در بازار رقابت بالایی را دارند و تولیدکنندگان داخلی علاوه بر رقابت با یکدیگر باید با واردات بی‌رویه لوازم خانگی نیز رقابت کنند.

وی با اشاره به مشکل تأمین نقدینگی در برخی واحدهای تولیدی لوازم خانگی، گفت: عدم تعدیل قیمت باعث تعطیلی و بیکاری نیروی کار این واحدها خواهد شد.

دبیر انجمن لوازم خانگی با بیان اینکه پیشنهادات دیگری نیز از سوی برخی تولیدکنندگان لوازم خانگی در سازمان حمایت مطرح است، تأکید کرد: طبق قانون برنامه پنجم واحدهایی که از کمک‌های دولتی برخوردار شده باشند، مشمول قیمت‌گذاری دولتی می‌شوند اما این در حالی است که صنایع لوازم خانگی از کمکی برخوردار نشده‌اند و به همین دلیل پیشنهاد ما واگذاری قیمت‌گذاری به کارخانه‌ها است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠۴-١٣٩١, ١١:١٢

   

پر مبحث ترین ها