سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ارز مسافرتی کاهش یافت

بروز شده : ۵-٠٢-١٣٩١, ١٨:٣١    نسخه چاپی    
تغییرات در ارز مسافرتی، ‌از روز ۳۱ فرودین ماه سال جاری اجرایی شده است.
فروش ارز مسافرتی به هریک از مسافران هوایی (به استثناء سوریه، عراق، آذربایجان، ارمنستان، پاکستان، افغانستان، امارات، عربستان، ترکیه، لبنان، تایلند، گرجستان، قبرس، تاجیکستان، ترکمنستان، مالدیو، اندونزی، مالزی، فیلیپین، سنگاپور و چین) یک بار در سال و به میزان یکهزار دلار و یا معادل آن به سایر ارز‌ها به نرخ رسمی می‌باشد.
به گزارش ایرنا به نقل از بانک مرکزی، فروش ارز مسافرتی به هریک از مسافران هوایی به مقصد کشورهای آذربایجان، ارمنستان، پاکستان، افغانستان، امارات متحده عربی، ترکیه، لبنان، تایلند، گرجستان، قبرس، تاجیکستان، ترکمنستان، مالدیو، اندونزی، مالزی، فیلیپین، سنگاپور و چین یک بار در سال و به میزان ۴٠٠ دلار و یا معادل آن به سایر ارز‌ها به نرخ رسمی می‌باشد.

فروش ارز مسافرتی برای مسافران زمینی، ریلی و دریایی یک بار در سال به مبلغ ۴٠٠ دلار و یا معادل آن به سایر ارز‌ها به نرخ رسمی می‌باشد.

فروش ارز مسافرتی به مقصد عراق (عتبات عالیات) به مبلغ ٢٠٠ دلار و یا معادل آن به سایر ارز‌ها به نرخ رسمی می‌باشد.

براساس این گزارش، فروش ارز مسافرتی به مقصد عراق (عتبات عالیات) صرفًا به زائرانی که از طریق کاروان‌های تحت پوشش سازمان حج و زیارت اعزام می‌شوند امکان پذیر خواهد بود.

فروش ارز مسافرتی به مسافرین هوایی، زمینی، ریلی و دریایی کشورهای سوریه و عربستان (بابت عمره مفرده) به میزان ۴٠٠ دلار یا معادل آن به سایر ارز‌ها به نرخ رسمی می‌باشد.

مسافرانی که قبلا از ارز مسافرتی هوایی استفاده نموده‌اند، می‌توانند در «دو نوبت» از ارز مسافرتی بابت سفر به سوریه، عراق و یا عربستان (بابت عمره مفرده) استفاده نمایند.

براساس این گزارش، فروش ارز مسافرتی هوایی به مسافرانی که دو نوبت از ارز مسافرتی مربوط به سوریه، عراق و عمره مفرده استفاده نموده‌اند، نیز مجاز خواهد بود.

درادامه تصریح شده است: ‌ فروش ارز مسافرتی به مسافرین با سن قانونی کمتر از ٢سال امکانپذیر نبوده و برای سنین ٢ تا ١٢ سال به میزان ۵۰ درصد در هریک از حالات فوق خواهدبود.

یادآور می‌شود: تغییرات در ارز مسافرتی، ‌از روز ۳۱ فرودین ماه سال جاری اجرایی شده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٢-١٣٩١, ١٨:٣١

   

پر مبحث ترین ها