سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس پلیس راهور خبر داد

کاهش 11 درصدی فوتی و جرحی در سوانح رانندگی

میزان درصد تصادفات فوتی نیز در دور نخست سفرهای نوروزی در کشور 11/2 درصد کاهش داشته است که امیدواریم این کاهش سوانح فوتی در پایان دور دوم سفرها و پر ماه وجود داشته باشد.
رئیس پلیس راهور از کاهش 11/2 درصدی سوانح و حوادث رانندگی منجر به فوت و جرح در دور نخست سفرهای نوروزی خبر داد.
خبرگزاری فارس: کاهش 11 درصدی فوتی و جرحی در سوانح رانندگی

سردار اسکندر مؤمنی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در پایان دور نخست سفرهای نوروزی، تخلفات 20 درصد کاهش یافته‌اند و همچنین جریمه‌های رانندگی نیز 20 درصد نسبت به گذشته کمتر شده‌اند که این مهم در راستای عمل به شعار امسال راهنمایی و رانندگی و همکاری تمام دستگاه‌ها به دست آمده است.

وی افزود: میزان درصد تصادفات فوتی نیز در دور نخست سفرهای نوروزی در کشور 11/2 درصد کاهش داشته است که امیدواریم این کاهش سوانح فوتی در پایان دور دوم سفرها و پر ماه وجود داشته باشد.

رئیس پلیس راهور با اشاره به آغاز موج بازگشت سفرهای نوروزی خاطر نشان کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی از امروز با آمادگی کامل خود را برای بازگشت مسافران نوروزی مهیا کرده است تا پایان خوشی برای همه سفرها ایجاد کرده و همه هموطنان به سلامت به مقصد برسند.

مؤمنی با اشاره به آمادگی نیم میلیون نفر برای بازگشت مسافران نوروزی یادآور شد: رانندگان باید صبر، تحمل، مدارا و شکیبایی را در بازگشت از سفرهای نوروزی داشته و با پلیس همکاری لازم را داشته باشند تا با عجله و بی دقتی سفر خود، خانواده و دیگران را تلخ نکنند.

وی با اشاره به پیش‌بینی وضع هوا در دو روز آینده، عنوان کرد: در اکثر محورهای مواصلاتی کشور در دو روز آینده بارش برف و باران وجود دارد که رانندگان باید با رعایت سرعت مجاز و مطمئنه بازگشت خود از سفرهای نوروزی را مدیریت کنند.

رئیس پلیس راهور خطاب به مسافران نوروزی تأکید کرد: هموطنان سعی کنند تا با بازگشت به موقع از سفرهای نوروزی، روز سیزدهم فروردین را از منازل مسکونی خود به طبیعت بروند.

مؤمنی با بیان این مطلب که 47 درصد از سوانح رانندگی در ایام نوروز بر اثر واژگونی رخ داده است، اضافه کرد: 650 مورد از سوانح و حوادث رانندگی که منجر به فوت و جرح شده بر اثر واژگونی وسیله نقلیه است.

به گزارش خبرگزاری فارس وی ادامه داد: واژگونی وسیله نقلیه نیز تنها واژگونی یک خودرو است نه برخورد چند وسیله نقلیه که علت آن نیز خواب‌آلودگی و رعایت نکردن سرعت سرعت مجاز و مطمئنه توسط رانندگان است که می‌طلبد تا رانندگان در بازگشت از سفرهای نوروزی آرامش داشته و با بازگشت به موقع از ایجاد این قبیل سوانح جلوگیری کنند.

رئیس پلیس راهور خاطر نشان کرد: آمارهای سیستم هوشمند و نظارت‌های زمینی و هوایی که صورت گرفته، نشان از بهبود وضعیت رانندگی در جاده‌ها نسبت به سال‌های گذشته دارد.

مؤمنی تصریح کرد: با توجه به صبوری و آرامش رانندگان در سفرهای نوروزی، نوروز امسال سرعت متوسط 9 تا 10 کیلومتر کاهش یافته است که این همان هدف مجموعه پلیس است.

وی اضافه کرد: دوربین‌های موجود در محورهای مواصلاتی کشور نیز خبر از افزایش 10 درصدی سفرهای نوروزی نسبت به سال گذشته می‌دهند.

رئیس پلیس راهور در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس پیرامون وضعیت کنونی محورهای مواصلاتی کشور بیان کرد: تردد در تمام جاده‌های کشور پرحجم ولی روان است.

مؤمنی ادامه داد: حجم تردد بیشتر نیمه‌سنگین و پرحجم است.

وی یادآور شد: در رفت و برگشت محورهای مواصلاتی تراکم زیادی وجود دارد که پرهیز از شتاب و عجله از سوی رانندگان را می‌طلبد.

در پایان نیز تعدادی از نیروهای یگان ویژه نیروی انتظامی استان قزوین، گشت موتوری نیروی انتظامی استان قزوین، پلیس راه استان قزوین، پلیس راهنمایی و رانندگی استان قزوین، گشت‌های کنترل نامحسوس پلیس راه استان قزوین، جمعیت هلا احمر استان قزوین، اورژانس استان قزوین، اکیپ‌های راه و ترابری استان قزوین و امداد خودرو جاده‌ای از مقابل رئیس پلیس راهور استان قزوین رژه رفتند.

رئیس پلیس راهور کشور قزوین را به مقصد استان گیلان ترک کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠١-١٣٩١, ٢٢:٠٧

   

پر مبحث ترین ها