سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم عنوان کرد

2200 ماموریت اورژانس قم در دور نخست مسافرت‌های نوروزی

بروز شده : ۵-٠١-١٣٩١, ٢٣:٣۶    نسخه چاپی    
مرکز اورژانس 115 استان قم، 2 هزار و 231 ماموریت امدادی را در دور نخست مسافرت‌های نوروزی 91 به انجام رسانده است.
محمد جواد باقری با بیان اینکه تا ساعت هشت صبح پنجم فروردین ماه سال 91، مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم بیش از هزار تماس مردمی داشته است اظهار کرد: برقراری این تماس‌ها با مرکز اورژانس 115 استان قم منجر به انجام 2 هزار و 231 ماموریت امدادی شده است.

وی با اشاره به تعداد کل بیماران و مصدومان استان قم در طول ایام تعطیلات اعلام کرد: 2 هزار و 250 مصدوم و بیمار در ایام تعطیلات توسط مرکز فوریت‌های پزشکی استان پوشش داده شده‌اند که از این تعداد 413 مصدوم مربوط به تصادفات شهری، 100 مصدوم مربوط به تصادفات جاده‌ای و باقی آنها مربوط به عملیات‌های دیگر اورژانس 115 از جمله بیماری‌های قلبی و عروقی و ... می‌شود.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم با بیان اینکه تاکنون 4 نفر از هموطنان در سطح محورهای مواصلاتی استان جان خود را از دست داده‌اند عنوان کرد: ایستگاه‌های سلامت مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم که در 10 نقطه از محورهای مواصلاتی استان قرار گرفته‌اند در ایجاد امنیت بهداشتی و درمانی تاثیر بسزایی داشته‌اند و مراجعه 959 نفر از مسافران و زائران استان قم خود گواهی بر این موضوع است.

وی در پایان با اشاره به تصادفات جاده‌ای در محورهای مواصلاتی استان قم اظهار کرد: 53 مصدوم از تصادفات رانندگی در محورهای مواصلاتی در محل بروز حادثه توسط مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم درمان شده‌اند و 74 نفر از مصدومان نیز به بیمارستان‌های سطح شهر مقدس قم انتقال یافته‌اند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠١-١٣٩١, ٢٣:٣۶

   

پر مبحث ترین ها