سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آغاز بارندگی در مناطق زلزله‌زده؛ باران تا چهارشنبه ادامه دارد

پیش بینی می شود بارش باران دراین مناطق تا پایان روز چهارشنبه (اول آذر) ادامه داشته باشد.

معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه از آغاز بارندگی در مناطق غربی و زلزله زده استان خبر داد و گفت: پیش بینی می شود بارش باران دراین مناطق تا پایان روز چهارشنبه (اول آذر) ادامه داشته باشد.

علی محمد زورآوند روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: از شب گذشته شاهد آغار بارش های پراکنده در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه به خصوص شهرستان های سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب بودیم و انتظار می رود بر شدت بارش ها دراین مناطق افزوده شود.

وی افزود: بیشترین فعالیت این سامانه بارشی طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه خواهد بود که برهمین اساس بارش 20 تا 35 میلی متر باران طی این مدت در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه دور از انتظار نیست.

زورآوند خاطرنشان کرد: بارش در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه همراه با باد نسبتا شدید، رعد و برق و احتمالا رگبار پراکنده و تگرگ خواهد بود که ممکن است سبب بروز آبگرفتگی در معابر این مناطق نیز شود.

معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: موج اول سامانه بارشی که وارد استان شده ، بارش های خوبی را برای منطقه اورامانات به دنبال خواهد داشت به گونه ای که میزان بارش دراین منطقه 30 تا 50 میلی متر پیش بینی می شود.

 وزش باد نسبتا شدید با احتمال بروز گرد و غبار
معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه همچنین گفت که سرعت وزش باد در شهرستان های زلزله زده این استان طی امروز و فردا تا حدود 70 کیلومتر بر ساعت نیز پیش بینی شده که همین امر ممکن است منجر به بروز گرد وغبار موقت در این مناطق شود.

به گفته وی، براساس پیش بینی های انجام شده، دمای هوا در مناطق زلزله زده استان از روز سه شنبه کاهش می یابد که این کاهش در روزهای پایانی هفته جاری محسوس تر خواهد بود.

زورآوند با بیان اینکه دمای هوای شبانه این مناطق در روزهای پایانی هفته جاری به زیر صفر کاهش می یابد تصریح کرد: بارش در نواحی کوهستانی غرب استان کرمانشاه نیز طی روزهای جمعه و شنبه، به صورت برف خواهد بود.

معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه افزود: درحال حاضر دمای هوای شهرهای قصرشیرین، سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی به ترتیب 20، 19 و 15 درجه سانتیگراد بالای صفر است.

زلزله ای به بزرگی 7.3 ریشتر 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه روی داد که تاکنون 437 کشته و 10 هزار و 179 مصدوم داشته است.

این زلزله به هفت شهرستان و بیش از یک هزار و 900 روستای استان کرمانشاه خسارت وارده کرده است.

به گفته معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه، در این زلزله بیش از 30 هزار واحد مسکونی به طور کامل تخریب و یا دچار خسارت کلی و جزئی شده است.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٨-١٣٩۶, ١١:۴۶

   

پر مبحث ترین ها