سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تشکیل کمیته بررسی فوت بیماران دیالیزی خوزستان

متاسفانه سه نفر از این افراد به دلیل ضعف در سیستم ایمنی بدنشان فوت کرده‌اند ولی دو نفر دیگر در بیمارستان تحت درمان هستند.با حکم معاون سیاسی، اجتماعی استانداری خوزستان اعضای کمیته تخصصی بررسی فوت بیماران دیالیزی خوزستان مشخص شدند.

به گزارش ایسنا، فرج‌اله خبیر شنبه شب در احکام جداگانه‌ای دکتر سیدمحمد علوی و خانم دکتر احمدی متخصص بیماری‌های عفونی، دکتر سیدجلال هاشمی و دکتر اسکندر حاجیان فوق تخصص گوارش و دکتر علی رضایی فوق تخصص نفرولوژی را به عضویت این کمیته منصوب کرد.

در این احکام از این پزشکان خواسته شده با توجه به مرگ سه فرد دیالیز شده در بیمارستان سینای شهرستان کارون که در سه روز متوالی چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه گذشته فوت کرده‌اند بررسی‌های لازم را انجام و گزارش کامل ارائه شود.

به گزارش ایسنا، خبیر در این زمینه اظهار کرد: پس از اطلاع از این موضوع با رییس دانشگاه جندی شاپور اهواز موضوع را مطرح کرده و متعاقب آن امروز از این بیمارستان بازدید کردم.

وی گفت: 50 بیمار دیالیزی روز دوشنبه در بیمارستان سینا دیالیز شده‌اند که 5 نفر از آنان طی روزهای بعد از دیالیز با علایم مسمومیت به بیمارستان مراجعه کرده‌اند.

خبیر ادامه داد: متاسفانه سه نفر از این افراد به دلیل ضعف در سیستم ایمنی بدنشان فوت کرده‌اند ولی دو نفر دیگر در بیمارستان تحت درمان هستند.

وی افزود: به همین منظور و به دلیل روشن شدن دقیق موضوع، این کمیته تخصصی که شامل زبده‌ترین پزشکان استان خوزستان هستند، تشکیل شده تا علت دقیق فوت این افراد در سریع‌ترین زمان ممکن مشخص شود.

معاون سیاسی، اجتماعی استانداری خوزستان اظهار کرد: تا مشخص شدن نتیجه قطعی این کمیته باید از اظهار نظر غیرکارشناسی پرهیز شود زیرا مسئولان استان تمام سعی و تلاش خود را برای این موضوع به کار گرفته‌اند.

خبیر گفت: استاندار خوزستان نیز که خود پزشک می‌باشد دستورات لازم را برای این موضوع صادر کرده و همچنین نمایندگان مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با دقت و تعامل با مسئولان در حال پیگیری موضوع هستند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠۵-١٣٩۵, ١٠:٣٨

   

پر مبحث ترین ها