سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سردار احمدي مقدم :

احمدي مقدم: كاهش مدت خدمت سربازي به صلاح كشور نيست

نيروهاي مسلح بايد بگونه اي برنامه ريزي كنند كه تقدس دفاع از كشور هميشه به صورت پويا و زنده در جامعه وجود داشته باشد.

 در برخي ايام نسبت به تقدس دفاع بي تفاوتي ديده مي شود كه تغيير نگرش مردم نسبت به دوران سربازي در از بين بردن اين بي تفاوتي تاثير زيادي دارد.

فرمانده نيروي انتظامي با بيان اينكه تهديد هميشه براي كشور وجود دارد، گفت: كاهش مدت خدمت سربازي به صلاح امنيت كشور نيست.

به گزارش ايرنا، سردار 'اسماعيل احمدي مقدم' روز سه شنبه در سيزدهمين نشست استاني پيشگيري از جرايم نيروهاي مسلح افزود: در ايامي كه جنگ نيست، تهديد وجود دارد و وجود نيروهاي مسلح آماده براي دفاع از كشور، يك ضرورت اجتناب ناپذير است.

وي با بيان اينكه دفاع، يك وظيفه همگاني در جمهوري اسلامي ايران است، خاطر نشان كرد: نيروهاي مسلح بايد بگونه اي برنامه ريزي كنند كه تقدس دفاع از كشور هميشه به صورت پويا و زنده در جامعه وجود داشته باشد.

فرمانده نيروي انتظامي تصريح كرد: در برخي ايام نسبت به تقدس دفاع بي تفاوتي ديده مي شود كه تغيير نگرش مردم نسبت به دوران سربازي در از بين بردن اين بي تفاوتي تاثير زيادي دارد.

وي يكي از عوامل مهم براي رسيدن به اين هدف را اطمينان خانواده ها از آلوده نشدن فرزندانشان در جرايم اجتماعي در دوران سربازي دانست و گفت: بايد به گونه اي در نيروهاي مسلح بر عملكرد كاركنان نظارت وجود داشته باشد كه اگر كسي هم دچار آسيب هاي اجتماعي است، اصلاح شود.

احمدي مقدم كسب مهارت هاي اجتماعي را يكي ديگر از ضروريات دوران خدمت وظيفه سربازان دانست و افزود: استفاده از سربازان تنها در امور خدماتي و اجرايي، اقدام مناسبي نيست بلكه بايد آنان در اين مدت با يك حرفه مورد نياز جامعه آشنا شوند.

فرمانده نيروي انتظامي در ادامه با تاكيد بر ارائه آموزش هاي فرهنگي و معنوي در دوران سربازي اظهار داشت: دوره هاي آموزش قرآن خواني و احكام با استفاده از عامل تشويق و پاداش در پيشگيري از جرايم نيروهاي مسلح به ويژه سربازان نقش مهم و اساسي دارد.

وي ورزش را نيز يكي ديگر از عوامل پيشگيري از جرايم عنوان كرد و گفت: ورزش و تامين نيازهاي اساسي كاركنان چون تغذيه و پوشاك از ديگر موضوعات با اهميت در اين حوزه است كه مسوولان نيروهاي مسلح نبايد از آن غافل شوند.

احمدي مقدم با تاكيد بر انجام آزمايش هاي سلامت در نيروهاي مسلح تصريح كرد: سلامت جسماني و روحي سربازان براي دفاع از ميهن يك ضرورت است.

فرمانده نيروي انتظامي بر نظارت شبانه روزي درباره سربازان نظام وظيفه تاكيد كرد و گفت: نياز به سازندگي در دوران سربازي كمك به تحكيم جامعه مي كند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٨-١٣٩٠, ٢٠:٠٠

   

پر مبحث ترین ها