سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فرهنگ‌سازي استفاده از اي‌ميل ملي

بروز شده : ٣-٠٨-١٣٩٠, ١٨:٢۶    نسخه چاپی    
انجام تراكنش‌هاي داخلي به سمت خارج برروي درگاه‌هاي سرويس اي‌ميل ممكن است كه مورد پسند و اطمينان كاربران قرار نگيرد و براي اين منظور بايد به دنبال راهكارهاي ارتقاي امنيت و جلب رضايت كاربران بود.
براي فرهنگ‌سازي استفاده از اي‌ميل ملي سازمان‌هاي بزرگ بايد تعهد بدهند كه به حريم خصوصي افراد وارد نشوند.
كارشناس رسمي دادگستري در حوزه جرايم رايانه‌يي - در گفت‌وگو با خبرنگار (ايسنا)، درباره ضرورت داشتن اي‌ميل ملي اظهار كرد: دغدغه افرادي كه دنبال راه‌اندازي اي‌ميل ملي بوده‌اند مي‌تواند مبتني بر امنيت و يا عدم وابستگي باشد.

وي ادامه داد: امنيت به دليل وابستگي در پشتيباني اطلاعات به ساير كشورهاي ديگر، تنزل مي‌يابد و اين موضوعي است براي داشتن اي‌ميل ملي تا بدون دغدغه كليه ميزباني‌ها به داخل كشور منتقل شوند.

او با مثبت دانستن راه‌اندازي اي‌ميل ملي، خاطرنشان كرد:‌ كشوري مثل ايران بايد سرويس‌هايي را در داخل خود به وجود آورد. انجام تراكنش‌هاي داخلي به سمت خارج برروي درگاه‌هاي سرويس اي‌ميل ممكن است كه مورد پسند و اطمينان كاربران قرار نگيرد و براي اين منظور بايد به دنبال راهكارهاي ارتقاي امنيت و جلب رضايت كاربران بود.

وي معتقد است: به سرويس‌هايي از قبيل اي‌ميل ملي نمي‌توان نگاه تجاري داشت چراكه معمولا از پس ديدگاه‌هاي سياسي و امنيتي ظهور يافته است و در اين راستا بايد به گونه‌اي عمل كرد كه رضايت كاربران را به همراه داشته باشد؛ چراكه ممكن است برخي گمان كنند انجام چنين اقدامي، رصد كليه فعاليت‌هاي كاربران و اطلاع از چگونگي تعامل آن‌ها با محيط مجازي است.

او با بيان اينكه براي رفع چنين تصوري در اذهان مردم بايد فرهنگ‌سازي كرد، گفت: يكي از ضعف‌هاي سرويس اي‌ميل داخلي اين است كه اطلاعاتي از كاربران خود در مراحل ابتدايي ورود به سيستم مي‌خواهد كه بسيار شخصي است، درحالي كه كاربران تمايلي به دادن ريز اطلاعات خود ندارند و به همين منظور روي خود را به سرويس‌هاي مشابه برمي‌گردانند و با اطلاعاتي اندك و حتي ناصحيح داراي يك آدرس اي‌ميل مي‌شوند.

وي عنوان كرد: يكي از تاثيرات منفي درخواست اطلاعات شخصي اين است كه كاربر گمان مي‌كند زير ذره‌بين است و درصورت تخلف با او برخورد خواهد شد و مورد پيگرد قرار مي‌گيرد، در حالي كه ممكن است شيوه فعاليت هم‌چون نمونه‌هاي مشابه خارجي باشد.

اين كارشناس ارشد جرايم رايانه‌يي دادگستري درباره اقدامات هم‌تراز كشورهاي خارجي در راه‌اندازي سرويس اي‌ميل داخلي گفت: چين، روسيه و ايتاليا يك چنين كاري را انجام داده‌اند و حتي به سمت پورتال‌هاي ملي رفته‌اند به گونه‌اي كه ايتاليا در سال‌هاي 2003 تا 2005 پروژه‌اي را در راستاي كاهش وابستگي‌هاي خود تعريف كرد تا برمبناي آن پورتالي ملي محقق شود و محتواي آن نيز با كمك و فعاليت مستقيم خود مردم به وجود آمده باشد.

وي در اين باره اذعان كرد: بر اين اساس مردم مي‌توانستند موضوعات مورد نظر خود را انتخاب و بعد از يكسري تحقيقات و ويرايش، محتواي خود را به‌صورت كامل برروي اين محيط منتشر كنند.

قديمي گفت: اين اقدام توانست يك و نيم ميليون كاربر خانگي ايجاد كند و به همان ميزان مي‌توان آماري را براي توليد محصولات بومي در اين حوزه متصور شد.

اين كارشناس در پايان تصريح كرد: در كل داشتن چنين برنامه‌ها و سرويس‌هايي براي كشور ما يك نياز تلقي مي‌شود
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٨-١٣٩٠, ١٨:٢۶

   

پر مبحث ترین ها