سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جوانفکر: انتخاب اوباما تحت تاثیر احمدی‌نژاد بود

کارهای احمدی‌نژاد باعث افزایش امنیت ما شد و منافع ملی ما را بیشتر را تامین کرد
علی‌اکبر جوانفکر٬ مشاور رسانه‌ای رئیس دولت دهم می‌گوید پیروزی باراک اوباما در آمریکا تحت تاثیر «روشنگری‌های» محمود احمدی‌نژاد بوده است.
به گزارش فرارو، جوانفکر این ادعا را روز شنبه (۳۰ فروردین) در گفتگویی با خبرگزاری ایلنا مطرح کرده است.

او گفته است فکر می‌کند انتخاب اوباما به عنوان رئیس جمهوری آمریکا «تحت تاثیر روشنگری‌های احمدی‌نژاد» بوده چرا که «محبوبیت» احمدی‌نژاد «فرامرزی» شده است.
این ادعای جوانفکر در شرایطی مطرح می‌شود که احمدی‌نژاد پیش از انتخاباتی که منجر به پیروزی اوباما شود گفته بود بعید می‌داند در آمریکا اجازه داده شود یک رنگین‌پوست رئیس جمهور شود.

جوانفکر در بخش دیگری از این گفتگو با دفاع از طرح موضوع انکار هولوکاست از سوی احمدی‌نژاد گفت که این اقدام «فضای خفقان‌آور جهان را شکست.»
مشاور رئیس دولت دهم همچنین با دفاع از سیاست خارجی احمدی‌نژاد اظهار کرده است «کارهای احمدی‌نژاد باعث افزایش امنیت ما شد و منافع ملی ما را بیشتر را تامین کرد.»
او در این گفتگو از برنامه‌ها و سیاست‌های داخلی دولت‌های نهم و دهم نیز تمجید کرده و مدعی شده کسی به اندازه احمدی‌نژاد برای اداره کشور «برنامه» نداشته است.

جوانفکر درباره خانه نشینی 11 روزه احمدی نژاد گفته است که "بالاخره آقای رئیس جمهور می‌دانست که پشت این مسائل، دست‌هایی هستند که می‌خواهند به کشور آسیب بزنند. من فکر می‌کنم که آن دوره‌ای که بعضی‌ها اسمش را خانه‌نشینی گذاشته‌اند، آقای احمدی‌نژاد از این وضعیت هم دلخور بود و اگر این اتفاق رخ نمی‌داد، شاید تبعات بیشتری برای کشور داشت."
مشاور رییس دولت دهم درباره اختلاف احمدی نژاد با مقام معظم رهبری بر سر بلرکناری حیدر مصلحی وزیر وقت اطلاعات اظهار کرده است که "احمدی‌نژاد به این جمع‌بندی رسیده بود که دیگر آقای مصلحی در وزارت اطلاعات کارآیی ندارد. "

واکنش مشاور روحانی
سخنان جوانفکر درباره اثر گذاری احمدی نژآد بر رای اوری باراک اوباما در انتخابات ریاست جمهوری امریکا با واکنش حسام الدین آشنا مشاور حسن روحانی روبه رو شد.
آشنا در صفحه فیس بوک خود ضمن نقل سخنان مشاور رییس دولت دهم نوشت: "اعتماد به نفس تا این حد!"
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠١-١٣٩٣, ١٨:٣٨

   

پر مبحث ترین ها