سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بازگشت بیمارستان فیروزآبادی به روزهای قبل از دولت احمدی‌نژاد

داماد احمدی نژاد برکنار شد

احمدی نژاد که روزی با شعار شایسته سالاری ریاست دولت نهم را به عهده گرفته بود، با انتصاب داماد 32ساله‌اش به ریاست سازمان استاندارد و بعدها ریاست بیمارستان فیروزآبادی خود را در معرض انتقادهای زیادی قرار داد. انتقادهایی که اگرچه بعدها در انتصاب های دیگر او تکرار شد، اما نام مهدی خورشیدی را برای همیشه پرحاشیه کرد.
حالا در حالی که 3ماه از پایان دولت احمدی نژاد می گذرد، داماد رئیس جمهور سابق باید جایش را در بیمارستان فیروزآبادی به دکتر جلیلی فر دهد. پزشک متخصصی که پیش از ریاست جمهوری احمدی نژاد ریاست این بیمارستان 79ساله را به عهده داشت.

رئیس 33ساله؛ بیمارستان 80 ساله

مهدی خورشیدی شهریور ماه سال 91 به ریاست بیمارستان فیروزآبادی رسید. بیمارستان سابقه داری که در سال 1313 به همت مرحوم سيد رضا فيروزآبادی به صورت وقفی تاسيس شده بود تا خدمات تخصصی را به صورت رایگان یا با کمترین هزینه به بیماران مناطق محروم تهران ارائه دهد. با این حال خورشیدی 33ساله وقتی رئیس این بیمارستان شد که تنها 2سال از فارغ التحصیلی او در رشته پزشکی عمومی دانشگاه شهید بهشتی می گذشت.

او پیش از این مشاور نهاد و دبیر شورای مشاورین رئیس‌جمهور بود اما در گفتگویی که چندماه بعد از ریاستش بر بیمارستان فیروزآبادی انجام داد، خودش را کارمند دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دانست که بعد از گذراندن طرحش در بیمارستان فیروزآبادی به کار پزشکی در همین بیمارستان مشغول شده و در عین حال در دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام هم معاونت امور قوا و شوراها را برعهده دارد. او در دی ماه سال 90 با حاشیه های زیاد ریاست سازمان استاندارد را به عهده گرفت اما این حاشیه ها آنقدر بود که یک هفته بعد نظام الدین برزگری رئیس سازمان استاندار از دستور جدید رئیس‌جمهور برای بازگشت به کار خود در سمت رئیس این سازمان خبر داد و مهدی خورشیدی به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفت.

داماد احمدی نژاد برکنار شد


میز ریاست قبل و بعد از ادغام دانشگاه ها

به گزارش مهر، بیمارستان فیروزآبادی تا پیش از آنکه دو دانشگاه علوم پزشکی تهران و ایران در هم ادغام شوند، زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی ایران بود اما پس از ادغام این دو دانشگاه زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی شد. اتفاقی که با تغییر ریاست این دانشگاه و جایگزینی دکتر ابوالقاسمی به جای دکتر زالی، میز ریاست یکی از قدیمی ترین و مهم ترین بیمارستان‌های تهران را نصیب مهدی خورشیدی کرد.

حالا با احیای دوباره دانشگاه علوم پزشکی ایران، بیمارستان فیروزآبادی دوباره تحت پوشش این دانشگاه قرار گرفته و دكتر ناصر جليلي‌فر که سابقه ریاست بیمارستان وقفی فیروزآبادی در سال های 80 تا 85 را دارد، دوباره به ریاست این بيمارستان رسیده است. دکتر جلیلی فر متولد 1340 متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص جراحی قلب و عروق است که پیش از این ریاست بیمارستان امام خمینی پارس آباد مغان و ریاست شبکه بهداشت و درمان فارسان را داشته و عضویت در هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی اردبیل و ایران را در کارنامه خود دارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٨-١٣٩٢, ١٧:٠۴

   

پر مبحث ترین ها