سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله مقتدایی:

حوزه علمیه دفاع از ولایت فقیه را بر خود لازم می‌داند

نمايشگاه جلوه‌هاي همت و تلاش که به منظور ارائه دستاورد‌هاي دستگاه‌هاي دولتي و معرفي برکات سفر سال 74 مقام معظم رهبري تا سال 89 برگزار شده است داراي نواقص فراواني است.
به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت الله مرتضی مقتدایی قبل از ظهر پنجشنبه در دیدار علما، اساتید و طلاب حوزه‌های علمیه با مقام معظم رهبری اظهار داشت: ‌از طرف آیات عظام، علمای اعلام و اساتید و طلاب مقدم نورانی حضرت مستطاب عالی را به شهر مقدس قم، عش آل محمد‌(ص)، حرم اهل بیت‌(ع) و بارگاه ملکوتی حضرت معصومه‌(س) و نیز حوزه علمیه مبارکه قم خیر مقدم عرض می‌کنم، امید است این سفر همانند سفرهای قبلی موجب طلوع پر فروغ فراگیر بر گستره حوزه‌های علمیه وارتقاء و بالندگی آنها باشد.

عضو جامعه مدرسین خاطرنشان کرد: امروز جمعی از بزرگان و ارکان حوزه، اساتید،‌ فضلا، طلاب برادر و خواهر معاونین و مدیران ارشد، مدیران مدارس علمیه قم و در یک کلمه سربازان و خدمتگذاران امام عصر‌(عج) خدمت نایب بر حق آن حضرت رسیده‌اند.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه ادامه داد: افتخار حوزه‌های علمیه به ویژه حوزه علمیه قم این بوده و است که خاستگاه نظام و انقلاب اسلامی بوده است.

آیت‌الله مقتدایی ادامه داد: امروز حوزه‌های علمیه، علما، اساتید و طلاب اعتقاد و التزام به نهاد و جایگاه ولایت فقیه که رکن اساسی جمهوری اسلامی است و حفظ آن و نیز رصد جریانات و توطئه‌هایی که علیه آن صورت می‌گیرد، خنثی‌سازی و برخورد با توطئه‌ها و پاسخگویی به شبهات را بر خود لازم می‌داند.

مدیر حوزه‌های علمیه افزود: مفتخریم در سایه رهنمود‌های بصیر‌افزا و روشنگرانه حضرت عالی، حوزه‌های علمیه درک عمیقی از ظرفیت‌های خود پیدا کرده و به دفاع از اسلام ناب محمدی‌(ص) و تمدن ساز، واقف است گرچه تا رسیدن به نتیجه مطلوب فاصله دارد.

آیت‌الله مقتدایی خاطرنشان کرد: به مدد توفیق الهی و توجه حضرتعالی چشم اندازهای ماندگاری در راستای ارتقا و تحول حوزه ترسیم و گامهای بلندی به سمت منزلت آن برداشته شده است.

وی همچنین با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به وحدت کلمه اظهار داشت: مهمترین شاخصه‌های وحدت پیروی از تصمیمات رهبری نظام و عملیاتی کردن آن، ترجیح منافع امت اسلامی بر منافع گروهی، حزبی و باندی و التزام به قانون است.

مدیر حوزه‌های علمیه در پایان با تقدیر و امتنان مجدد از تشریف فرمایی ولی امر مسلمین به خاستگاه جهاد و اجتهاد و حوزه‌های علمیه آمادگی حوزویان را برای بهره‌مندی از رهنمود‌های رهبر فرزانه انقلاب و تحقق منویات معظم‌له،اعلام کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٧-١٣٨٩, ٢٠:۴١

   

پر مبحث ترین ها