سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شبکه ملی اطلاعات در فضای مجازی ایجاد شود

بروز شده : ٢-٠۶-١٣٩۵, ١۴:٠۵    نسخه چاپی    
قم - یکی از مراجع تقلید گفت: فضای اختصاص یافته به تلگرام را به شبکه ملی اختصاص دهید و فضاهایی را در داخل ایجاد و همان امکاناتی که در تلگرام به مردم داده می‌شود را ارائه نمایید.
19دی انلاین -

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی قبل از ظهر سه‌شنبه در دیدار محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: باید دولت نسبت به راه افتادن مراکز تولیدی، سامان بخشیدن یارانه‌ها و کنترل قاچاق توجه جدی داشته باشد.

وی گفت: باید آن قدرتی که مافوق قدرت قوای سه گانه است و بر خلاف ممانعت آنها اما قاچاق انجام می‌گیرد شناسایی شود.

استاد سطوح عالی حوزه در ادامه افزود: بیکاری عامل بسیاری از معضلات است و لذا باید حل شود و کارهایی که در این بخش و بخش اقتصادی صورت گرفته همانند بخش پزشکی مردم آن را لمس کنند.

وی تصریح کرد: گروهی زبده برای بررسی فضای مجازی تشکیل داده‌ایم که می‌گویند با همه فیلترها اما هر کانال و سایتی را می‌توان باز کرد.

آیت الله مکارم شیرازی گفت: یکی از مسائلی که روی آن تأکید می‌شود مسئله دسترسی به اطلاعات است و زمانی که فردی عضو تلگرام می‌شود در واقع برده تلگرام خواهد شد.

هجمه دشمن در فضای مجازی

وی ادامه داد: دشمنان می‌توانند از طریق فضای مجازی هجمه‌هایی را علیه کشور و نظام انجام دهند و حتی در فتنه ۸۸ که آنقدر هم مجهز نبودند عده‌ای را بسیج کردند و لذا می‌توانند از این طریق در انتخابات و دیگر مسائل کشور ما دخالت کنند.

این مفسر قرآن کریم تصریح کرد: در این فضاها حتی جعل پیام هم صورت می‌گیرد به عنوان  مثال در حادثه منا بسیاری از فیلم‌های حادثه را حذف کردند.

وی به استفاده ۵ تا ۹ ساعتی مردم از تلگرام اشاره کرد و گفت: بیش از ۸۰ درصد دانش آموزان امسال با معدل ۱۲ و زیر ۱۲ قبول شدند که نتیجه این استفاده بیش از حد از فضاهای مجازی است.

آیت الله مکارم شیرازی عنوان کرد: راه حل این است تا شما پهنه‌ و فضایی را که به تلگرام داده‌اید را به شبکه ملی اختصاص دهید و فضاهایی را در داخل ایجاد و همان امکاناتی که در تلگرام به مردم داده می‌شود را ارائه نمایید.

وی افزود: امیدواریم تا با همکاری هم راه حلی برای بهبود استفاده از فضاهای مجازی ارائه شود.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠۶-١٣٩۵, ١۴:٠۵

   

پر مبحث ترین ها