سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

واژگونی پراید با ۲ کشته در قم/ مصدومیت ۵ راکب موتورسیکلت

قم - واژگونی خودروی پراید در کمربندی ۷۲ تن قم دو کشته و دو مجروح داشت.
19دی انلاین -

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی قم، استان قم به دلیل وجود جایگاه و موقعیت جغرافیایی که دارد به عنوان کریدور مسیرهای جاده‌ای کشور به حساب می‌آید به گونه‌ای که برای رسیدن به ۱۷ استان باید از جاده‌های قم عبور کرد.

همین موقعیت جغرافیایی موجب شده که در ایام تعطیلات جاده‌های استان مملو از تردد خودروهایی باشد که گاها مقررات را رعایت نکرده و همین امر منجر به تصادف و در بعضی موارد متاسفانه تلفات شود.

با این وجود باید تمامی نهادهای استان همواره در راستای خدمات رسانی به مسافران و زائران کریمه اهل بیت(ع) در آمادگی کامل به سر برده که اورژانس ۱۱۵ قم یکی از آن نهادها است.

در ایام تعطیلات عید فطر که اغلب مردم به فکر مسافرت و گشت و گذار هستند، سفیدپوشان اورژانس ۱۱۵ در جاده‌ها و شهرها در کنار مردم بوده تا بتوانند به آن‌ها خدمات رسانی کنند.

در استان قم همزمان با ایام تعطیلات عید فطر تمامی پرسنل و عوامل اورژانس ۱۱۵ در آماده باش کامل به سر برده و از روز گذشته روز پرکاری را سپری کردند.

روز گذشته نخستین تصادف مهم استان در جاده قم سلفچگان اتفاق افتاد که به قدری مصدومان وضعیت بدی را داشتند، بالگرد هوایی اورژانس مجبور به پرواز و انتقال مصدومان به بیمارستان شهید بهشتی شد.

همزمانی که بالگرد در حال انتقال بیماران بود، تصادف دیگری اینبار در محور قم کاشان رخ داد که طی آن ۶ توریست آلمانی مصدوم شدند و نیاز بود تا بار دیگر بالگرد هوایی اورژانس ۱۱۵ قم به پرواز در آید و به خدمات رسانی به آن مصدومان پرداخت.

واژگونی پراید در کمربندی ۷۲ تن با متأسفانه ۲ نفر فوتی در دم که یک نفر آنها پسر بچه ۱۳ و دیگری خانم ۲۵ ساله بود اورژانس ۱۱۵ را به سر تصادف رساند که با حضور به موقع عوامل اورژانس ۲ مجروح بدحال این تصادف با عملیات احیا به زندگی بازگشته و جان خود را مدیون تلاش‌های نیروهای اورژانس ۱۱۵ قم هستند.

واژگونی پژو در جاده گرمسار با ۷ مجروح نیز دیگر تصادفی بود که ۳ آمبولانس اورژانس ۱۱۵ قم را به آنجا کشاند تا بتوانند خدمات رسانی کنند.

در دیگر حادثه دیگر متأسفانه یک راکب موتورسیکلت ۵ نفر از اعضای خانواده خود را سوار بر موتور می‌کند که به دلیل عدم کنترل متاسفانه هر ۵ اعضای این خانواده مصدوم و با کمک نیروهای اورژانس به مراکز درمانی شهر منتقل می‌شوند.

تصادف دیگری نیز صبح روز عید رقم خورد که طی آن در جاده قدیم قم - کاشان و نزدیکی سه راه لنگرود متأسفانه ۲ نفر مجروح می‌شوند که یک نفر آن بسیار بدحال بود که با کمک اورژانس ۱۱۵ قم احیا می‌شود.

این تصادفات و رسیدگی به مجروحان و مصدومان در حالی رقم می‌خورد که اورژانس ۱۱۵ قم امروز و همزمان با برگزاری نماز عید سعید فطر نیز با استقرار ۱۰ اکیپ و آمبولانس به خدمات رسانی به نمازگزاران پرداخت.

مهدی فراهانی معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم گفت: از مردم خواهش می‌کنیم که به گونه‌ای رانندگی کنند که کام خود و دیگران را در این ایام شادی و تعطیلات تلخ نکنند.

وی بیان داشت: اورژانس ۱۱۵ قم در این ایام در آمادگی کامل به سر برده و تمامی آمبولانس‌ها در حاشیه امن جاده‌ها مستقر بوده و در طی این چند روز تعطیلات خدمات رسانی خواهند کرد تا در کمترین زمان ممکن بتوانند خودشان را به صحنه تصادف برسانند.

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم ادامه داد: تمامی آمبولانس‌ها، موتورلانس، اتوبوس آمبولانس و بالگرد به همراه نیروهای اورژانس ۱۱۵ در آمادگی کامل به سر برده و به زائران و مسافران خدمات رسانی می‌کنند.

پیگیری وضعیت عضو تیم ملی فوتبال ناشنوایان

بر اثر تصادف در محور سلفچگان متاسفانه دو نفر از اعضای تیم ملی فوتبال ناشنوایان کشورمان جان خود را از دست دادند.

روز سه‌شنبه بر اثر تصادف یک دستگاه سمند در محور سلفچگان متاسفانه دو نفر که عضو تیم ملی فوتبال ناشنوایان ایران بودند جان خود را از دست دادند.

پس از این تصادف نیروهای اورژانس ۱۱۵ قم خود را به محل حادثه رسانده و درخواست بالگرد هوایی می‌کنند که بالگرد اورژانس ۱۱۵ قم در کمترین زمان ممکن خود را به محل حادثه می‌رسانند.

متاسفانه در این تصادف یکی از فوتبالیست‌ها در دم جان خود را از دست داده و دو نفر نیز با بالگرد به بیمارستان منتقل می‌شوند.

متاسفانه به علت شدت جراحت یکی دیگر از مصدومان نیز جان خود را از دست داده و یک نفر نیز در بیمارستان بستری می‌شود.

پس از بستری و انجام معاینات دکتر مظفری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم وضعیت این مصدوم را برسی کرد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠۴-١٣٩۵, ١٧:۴٣

   

پر مبحث ترین ها