سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دومین‌خبرنگاری‌که‌داعش‌اعدام‌می‌کند/عکس

بروز شده : ١-٠۶-١٣٩٣, ١٨:۴٣    نسخه چاپی    
در این ویدیو جلاد که صورت خود را پوشانده بود و با لهجه سلیس لندنی صحبت می‌کرد با نشاندن سوتلوف مقابل دوربین تهدید کرد اگر «باراک اوباما» تغییر رویه ندهد، وی نیز خواهد مرد
.
ابنا: همکاران «استیون سوتلوف» خبرنگار آزاد ۳۱ ساله آمریکایی در بند تروریست‌های داعش که احتمال می‌رود اعدام شود اعلام کردند وی سال‌ها با احترام ناآرامی‌ها را در کشورهای اسلامی پوشش داده است.

سوتلوف که در تاریخ و فرهنگ خاورمیانه تخصص دارد روز سه شنبه در ویدئویی دیده شد که داعش منتشر کردند.در این ویدیو جلاد که صورت خود را پوشانده بود و با لهجه سلیس لندنی صحبت می‌کرد با نشاندن سوتلوف مقابل دوربین تهدید کرد اگر «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا که دستور حملات هوایی بر ضد مواضع داعش را در عراق صادر کرده است تغییر رویه ندهد، وی نیز خواهد مرد.

در این ویدئو سر سوتلوف تراشیده شده است و لباس یکسره نارنجی رنگی مانند لباس جیمز فولی به تن دارد که این لباس شبیه به لباس مظنونان به فعالیت‌های تروریستی در زندان گوانتاناموست.

سوتلوف که بیش از یک سال پیش در تاریخ چهارم اوت سال ۲۰۱۳ میلادی ربوده شد به عنوان خبرنگار آزاد برای هفته نامه تایم، کریستین ساینس مانیتور، فارن پالسی و ورلد افرز کار کرده است.

«آن مارلو» نویسنده‌ای که در جنگ لیبی با سوتلوف ملاقات کرده است در توئیتر گفت: وی سال‌ها در یمن زندگی کرد، به خوبی عربی صحبت می‌کند، علاقه عمیقی به جهان اسلام دارد... برای همین وی به اعدام به شیوه بریده شدن سر تهدید شده است.

سوتلوف در پایگاههای اجتماعی مانند اینستاگرام و فیس بوک تصاویر تلخی از غیر نظامیان گرفتار شده در چنگال جنگ از جمله کودکانی را به نمایش گذاشته است که در اردوگاه آوارگان سوری به سر می‌برند.

وی در توئیتر درباره ناآرامی‌ها در سوریه و رویدادهای مربوط به بهار عربی در کشورهایی مانند مصر و لیبی مطالبی نوشته است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠۶-١٣٩٣, ١٨:۴٣

   

پر مبحث ترین ها