سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

انشست سفراي عربستان، سوريه و ايران در بيروت

بروز شده : ٨-٠٨-١٣٨٩, ١۵:٠۶    نسخه چاپی    
سفراي كشورهاي عربستان سعودي، سوريه، و ايران در لبنان در نشستي قريب الوقوع مسايل جاري در منطقه و لبنان را با هدف كمك به ايجاد آرامش در لبنان مورد بررسي قرار مي دهند.
اين منبع در گفتگو با ايرنا گفت: 'علي عواض عسيري' ، 'علي عبد الكريم علي'، 'غضنفر ركن آبادي ' به ترتيب سفراي سه كشور عربستان سعودي، سوريه و ايران در لبنان در منزل سفير سوريه در لبنان به منظور بررسي اوضاع جاري در لبنان و منطقه به دور هم جمع خواهند شد.
وي افزود: اين ديدار در پي ملاقات هاي دو جانبه سفير ايران و عربستان و همچنين ملاقات سفير ايران و سوريه انجام مي شود.
اين منبع مطلع ادامه داد: اين ديدار با توجه به روابط جاري ميان رياض، دمشق و تهران پيرامون وضع جاري در لبنان و عراق از اهميت خاصي برخوردار است.
گفتني است در پي دو گفت وگوي تلفني اخير محمود احمدي نژاد رييس جمهور ي با ملك عبدا... پادشاه عربستان كه پيش و پس از سفر رييس جمهوري كشورمان به لبنان صورت گرفت، علي العسيري، سفير عربستان در بيروت با حضور در سفارت جمهوري اسلامي ايران در اين شهر، با غضنفر ركن آبادي، سفير كشورمان ديدار و گفت وگو كرد.
سفراي ايران و عربستان در اين جلسه مشترك با تاكيد بر ضرورت وحدت و همبستگي همه جريان هاي لبناني، آمادگي خود را براي كمك به تقويت وحدت و استقرار داخلي در لبنان اعلام كردند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠٨-١٣٨٩, ١۵:٠۶

   

پر مبحث ترین ها