سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله مکارم شیرازی:

نیاید مردگان را در داخل شهر دفن کنند

به طور عام درست نیست که در داخل شهر مردگان را دفن کنند.

19دی: آیت الله ناصر مکارم شیرازی در حاشیه دیدار رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: از ما می پرسند مردگان را در قم دفن کنیم چگونه است؟ ما می گوییم با توجه به مشکلات بهداشتی که دارد و گاهی مشکلات روانی هم پیدا می شود و گاهی هم اهانت به اموات است در داخل شهرها اموات را دفن نکنند.

وی افزود: یک مورد استثنایی در حرم حضذت معصومه (س) یا شیخان نمی شود حرفی زد زیرا برنامه های خاص خود را دارد اما به طور معمول باید بروند در جاهای کنار شهر که برای این امر آماده شده و غیر از این انجام ندهند.

این مرجع تقلید شیعیان در پاسخ به این سوال که قبوری را در داخل شهر که سال ها از دفن شخصی گذشته نبش قبر می کنند و مرده دیگری را دفن می کنند، نظر شما در این باره چیست؟ تاکید کرد: در داخل شهر نباید دفن انجام شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم در این میان گفت که این ها مواردی است که ۳۰ سال آن گذشته است.

آیت الله مکارم شیرازی اظهارداشت: خواه ۳۰ سال گذشته باشد یا نگذشته باشد به طور عام درست نیست که در داخل شهر مردگان را دفن کنند.

ایشان در پاسخ به این سوال که گاهی در شکافتن قبور در داخل شهر استخوان دیده شده است، نظر شما در این موارد چیست؟ بیان کرد: نباید این اقدام انجام شود باید استخوان ها را پنهان کرد اگر هم می شکافند تا لحد باشد و از لحد پایین تر نباشد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-١٢-١٣٩۵, ٠٩:۵٧

   

پر مبحث ترین ها