سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله علوی گرگانی:

سریال حضرت موسی(ع) از چارچوب کلام اهل بیت(ع) و قرآن بیرون نرود

آیت الله علوی گرگانی توصیه کرد: از چارچوب کلام اهل بیت(ع) و قرآن بیرون نروید و اگر جایی بود که چنین شد و جنبه داستانی غلبه داشت، علامت یا نشانه ای باشد که مخاطب متوجه آن شود، زیرا این کار شما در دنیا به دقت دیده خواهد شد.

آیت الله علوی گرگانی از مراجع تقلید نیز در دیدار عوامل سازنده مجموعه تلویزیونی حضرت موسی(ع)، گفت: سریال حضرت موسی(ع) در چارچوب قرآن و کلام اهل بیت(ع) ساخته شود؛ مسائلی که وابسته به اهل بیت(ع) است، شجره طیبه‌ ای است که در قرآن نیز آمده و با گذشت زمان کهنه نخواهد شد.


وی افزود: در این مسیر به فرمایش پیامبر(ص) باید از اهل بیت(ع) راهنمایی بگیریم، زیرا قرآن و اهل بیت(ع) همواره با هم هستند.


وی اضافه کرد: داستان های قرآنی نیز شامل همین قاعده است و به گفته خود قرآن، هیچ گاه کهنه نمی شود؛ امثال و حکم و حکایت هایی که از قرآن نشات می گیرند نیز قدیمی نمی شوند و این توفیق مرحوم سلحشور بود که به سراغ قرآن آمد.


وی تصریح کرد: کاری که از قرآن گرفته می شود، مطابق فطرت است و در مسیر اصل قرآن است؛ لذا باید مواظب باشیم که از قرآن فاصله نگیریم و همه چیز در مسیر قرآن باشد.


آیت الله علوی گرگانی گفت: بر اساس قرآن، آنچه که با چشم دیده می شود، بیش از آن است که از گوش شنیده می شود و این همان فاصله حق و باطل است که اهل بیت(ع) گفته اند.


وی به عوامل ساخت مجموعه حضرت موسی(ع) توصیه کرد: از چارچوب کلام اهل بیت(ع) و قرآن بیرون نروید و اگر جایی بود که چنین شد و جنبه داستانی غلبه داشت، علامت یا نشانه ای باشد که مخاطب متوجه آن شود، زیرا این کار شما در دنیا به دقت دیده خواهد شد.


جمال شورجه کارگردان و سید احمد میراعلایی تهیه کننده مجموعه تلویزیونی حضرت موسی(ع) نیز در این دیدارها به توضیحاتی در خصوص نحوه ساخت این سریال پرداختند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠٩-١٣٩۵, ١١:۴٢

   

پر مبحث ترین ها