سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ویکی‌لیکس: اینترنت هم اکنون به وسیله‌ای برای تجسس و پاییدن مردم تبدیل شده است.

«جولیان آسانژ» مؤسس سایت افشاگر «ویکی‌لیکس» با انتقاد از عملکرد رسانه‌های عمومی گفت که خود اینترنت هم اکنون به وسیله‌ای برای تجسس و پاییدن مردم تبدیل شده است.

جولیان آسانژ» مؤسس سایت افشاگر «ویکی‌لیکس» با انتقاد از عملکرد رسانه‌های عمومی گفت که خود اینترنت هم اکنون به وسیله‌ای برای تجسس و پاییدن مردم تبدیل شده است.
 
خبرگزاری فرانسه در مقاله‌ای نوشت: «جولیان آسانژ»، مؤسس «ویکی‌لیکس» از رسانه‌های جمعی، واشنگتن، بانک‌ها و خود اینترنت انتقاد کرد. وی هم اکنون در بازداشت خانگی به سر می‌برد.
 
«آسانژ» از حق خود به عنوان یک «خبرنگار» دفاع کرد و گفت که «جنگ» بعدی «ویکی‌لیکس» برای جلوگیری از تبدیل شدن اینترنت به یک ابزار بزرگ تجسس در اختیار دولت‌ها و سازمان‌ها خواهد بود.  «آسانژ» با اشاره به یکی از بررسی‌های وزارت دادگستری آمریکا در مورد وب‌سایت افشاگر خود به دلیل انتشار اسناد مخفیانه دیپلماتیک و نظامی، گفت: «دولت آمریکا نمی‌خواهد ما از حفاظت قانونی برخوردار باشیم.» وی، که سابقاً هکر نیز بود، از خبرنگاران و رسانه‌های جمعی به دلیل کنار آمدن با سازمان‌های قدرتمند و مخفی که قرار بود مسئولیت اعمال خود را به عهده بگیرند، انتقاد کرد.
 
وی همچنین شرکت‌های کارت اعتباری نظیر «ویزا» و «مستر کارت» را به قطع غیر قانونی بودجه «ویکی‌لیکس» بنا به قراردادی مخفی با کاخ سفید متهم کرد. وی اعلام کرد: «مسائلی که باید در محکمه عمومی در موردشان تصمیم‌گیری شود، در واشنگتن در اتاق‌های مخفی بررسی می‌شوند.»
 
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠٩-١٣٩٠, ١۶:۴٢

   

پر مبحث ترین ها