سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

غرویان: نوع نگاه گروه پایداری افراطی، تند و خشن است

ملاک عمل است و گذشته جبهه پایداری حمایت از‌‌ همان خط مشی جریان انحرافی بوده و در حال حاضر نیز دیدگاه‌شان را صریح و شفاف در مورد جریان انحرافی که در دولت نفوذ کرده بیان نمی‌کنند و لذا احتمال بسیار زیادی وجود دارد که این‌ها در صحنه سیاست با یکدیگر هماهنگی و توافقی داشته باشند که بعد‌ها آثارش آشکار می‌شود.
با نزدیک شدن انتخابات مجلس، حرف و حدیث ها درباره گروه های مختلفی که می خواهند در انتخابات شرکت کنند، شدت گرفته است.در این میان وحدت اصولگرایان به داغ ترین سوژه سیاسیون تبدیل شده است.بعد از تشکیل کمیته 15 نفره به محوریت آیت‌الله ‌مهدوی‌کنی، به نظر می رسد رویه وحدت در اصولگرایان سامان یافته است اما جبهه پایداری با ظهور و بروز خود در جرگه اصولگرایی، در این رویه مشکلاتی را ایجاد کرده است.این جبهه با وجود داشتن دو نماینده در کمیته 15 نفره، همچنان به کارشکنی ها و سهم خواهی های خود ادامه می دهد و حتی بعد از توصیه های مدبرانه آیت الله مهدوی کنی، تغییری در رویه این گروه ایجاد نشده است.

حجت الاسلام و المسلمین محسن غرویان استاد درس خارج فقه حوزه علمیه قم در پاسخ به اینکه برخی از اعضای جبهه پایداری عنوان می‌کنند که برای آیت الله مهدوی‌کنی احترام ویژه‌ای قائل‌اند اما همچنان در جلسات جبهه متحد اصوالگرایان شرکت نمی‌کنند آیا این رفتار متناقض نیست؟ گفت:

«ملاک نوع رفتار و عمل خارجی است و ملاک برای وفاداری، همکاری، اتحاد و همدلی حرف نیست بلکه عمل است و آنچه که در عمل دیده می‌شود با آنچه که در گفتار بیان می‌شود در جبهه پایداری یکسان نیست».

وی در خصوص سهم خواهی گروه‌پایداری و مخالفت گروه‌پایداری با حضور نماینده آقای قالیباف در جبهه متحد اصولگرایان تصریح کرد:

«نوع نگاه جبهه پایداری یک نگاه افراطی، تند و خشن است ولی نوع مشی سیاسی و نگاه آقای قالیباف، لاریجانی و شخص آیت الله مهدوی‌کنی نگاه معتدل است و این نوع نگاه و دیدگاه با یکدیگر هم‌خوانی ندارد لذا آن‌ها از اساس دیدگاه مهدوی کنی را با سلیقه و ذوق خودشان نمی‌پسندند».

این استاد درس خارج فقه حوزه علمیه قم با اشاره به جهت گیری جبهه پایداری درباره جریان انحرافی اظهار داشت:

«ملاک عمل است و گذشته جبهه پایداری حمایت از‌‌ همان خط مشی جریان انحرافی بوده و در حال حاضر نیز دیدگاه‌شان را صریح و شفاف در مورد جریان انحرافی که در دولت نفوذ کرده بیان نمی‌کنند و لذا احتمال بسیار زیادی وجود دارد که این‌ها در صحنه سیاست با یکدیگر هماهنگی و توافقی داشته باشند که بعد‌ها آثارش آشکار می‌شود».

غرویان در خصوص لیدر اقتصادی جبهه پایداری و جریان انحرافی، تاکید کرد:

«اینکه جبهه پایداری و جریان انحرافی می‌خواهند از یک عامل اقتصادی و پشتوانه اقتصادی بالایی در انتخابات استفاده کنند و از اهرم پول و افراد در سیاست بهره ورداری کنند شکی نیست. برخی صاحب نظران معتقدند که جریان انحرافی و جبهه پایداری از یک عامل اقتصادی استفاده می‌کنند».
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٧-١٣٩٠, ٠۵:۵۶

   

پر مبحث ترین ها