سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله مکارم: برجام پیروزی قابل ملاحظه‌ای بود

باید اعتدال را در همه چیز رعایت کرد و از افراط در هر کاری بپرهیزیم.آیت‌الله مکارم‌شیرازی، اجرای برجام را موفقیتی قابل توجه خواند و در عین حال بر لزوم پرهیز از غلو و مبالغه گویی در این باره تاکید کرد.

 

این مرجع تقلید در آغاز درس خارج خود در مسجد اعظم قم، با اشاره به اجرای برجام، گفت: بحمدالله پس از زحمات فراوان و تلاش‎های مستمر برجام به ثمر نشست و کار قابل ملاحظه‎ای انجام و یک پیروزی نصیب مردم کشورمان شد.

وی بیان کرد: نباید برخی بنشینند و منفی ببافند و بگویند کاری نشده، واقعیات را باید پذیرفت و نباید در برابر واقعیات سر سختی نشان داد، برجام پیروزی قابل ملاحظه‌ای بود.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: دو مشکل است که همه ما و دولتمردان باید از آن بپرهیزیم، اگر در مورد برجام مبالغه، غلو و بزرگنمایی کنیم سطح توقع مردم بالا می‌رود؛ در حالی که به یقین برای حل مشکلات زمان لازم است.

وی تاکید کرد: مسائل مربوط به این پرونده یک بخش از مشکلات ما بود، بنابراین نباید در خصوص آن مبالغه کرد؛ اگر در این باره مبالغه شود غربی‎ها می گویند تیر ما به نشان خورده و معلوم می شود تحریم ها ایران را بیچاره کرده بود.

این استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم تاکید کرد: این کار باعث سوء استفاده دشمنان و غربی‎ها می شود، بنابراین باید اعتدال را در همه چیز رعایت کرد و از افراط در هر کاری بپرهیزیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این که در مسائل مربوط به انتخابات در مقابل یکدیگر نایستیم، همدیگر را تخریب نکنیم و نخواهیم یکدیگر را از میدان به‌در کنیم، اظهار کرد: دست به دست هم دهیم اگر مشکلاتی هم هست با مذاکره حل کنیم و معیار همه عمل به قانون باشد، اگر قانون معیار باشد مشکلی پیش نمی آید.

آیت‌الله مکارم شیرازی تاکید کرد: امیدواریم با عمل به قانون انتخابات خوبی در پیش داشته باشیم و بتوانیم بر مشکلات غلبه کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حدیثی از امام حسن عسکری(ع) به بیان نکات اخلاقی پرداخت و گفت: کسی که با خدای متعال انس بگیرد از مردم نا اهل وحشت می کند و جدا می شود.

وی با بیان این که یاد خدا مایه آرامش دل‌هاست، گفت: کسی که به یاد خدا باشد، همیشه دل آرام است و هیچ گاه احساس تنهایی نمی کند؛ تجربه نشان داده افرادی که دست به خودکشی می زنند و کارهای خطرناکی می کنند ضعیف الایمان هستند.

آیت‌الله مکارم شیرازی بیان کرد: فردی که احساس تنهایی می کند، احساس ضعف می کند و وقتی این گونه شد نیرویی هم که دارد نمی تواند به‌کار گیرد.

 

منبع: ایسنا

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-١٠-١٣٩۴, ١٩:٣٨

   

پر مبحث ترین ها