سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

محمد فرهادی با 197رای موافق، وزیر علوم شد

بروز شده : ۵-٠٩-١٣٩٣, ٠٧:۵١    نسخه چاپی    
محمد فرهادی با 197 رای موافق، 28 رای مخالف و 10 رای ممتنع از مجموع 235 آرا مأخوذه به وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رأی اعتماد دادند.
مجلس شورای اسلامی به محمد فرهادی برای تصدی وزارت علوم،تحقیقات و فناوری اعتماد کرد.

مایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (5 آذر) پس از بررسی برنامه‌های "محمد فرهادی " با 197 رای موافق، 28 رای مخالف و 10 رای ممتنع از مجموع 235 آرا مأخوذه به وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رأی اعتماد دادند.

حسن روحانی رئیس جمهور پیش از این "جعفر میلی‌منفرد"، "رضا فرجی‌دانا"، " محمود نیلی احمدآبادی" و" فخرالدین احمدی دانش آشتیانی" را به عنوان وزاری پیشنهادی علوم به مجلس معرفی کرده بود که میلی‌منفرد در ابتدای کار دولت و در زمان بررسی صلاحیت هیات وزیران پیشنهادی دولت به مجلس نتواست از پارلمان رأی اعتماد بگیرند.

رضا فرجی‌دانا پس از کسب رأی اعتماد مجلس در آبان‌ماه سال گذشته، در 29 مرداد سال جاری به دنبال تهیه طرح استیضاح در مجلس و رای موافق به آن، از وزارت برکنار شد که پس از آن، رئیس جمهور محمدعلی نجفی را به عنوان سرپرست وزارت علوم منصوب کرد.

پس از دو ماه رئیس جمهور30 مهر سال جاری در نامه‌ای به رئیس مجلس "محمود نیلی‌احمدآبادی" را به عنوان وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به مجلس معرفی کرد که در روز 7 آبان سال جاری مجلس پس از بررسی برنامه و صلاحیت این وزیر پیشنهادی به وی اعتماد نکرد.
پس از آن حسن روحانی فخرالدین احمدی دانش آشتیانی را به عنوان پنجمین وزیر پیشنهادی علوم معرفی کرد که نمایندگان پس از بررسی صلاحیت وی در تاریخ 27 آبان 93 با 70 رای موافق 171 رای مخالف و 16 رای ممتنع با حضور وی در سمت وزیر علوم مخالفت کردند.

منبع: تیک
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٩-١٣٩٣, ٠٧:۵١

   

پر مبحث ترین ها