سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روحانی:

باید تلاش شود تا نفت قیمت متعادلی داشته باشد

ایران و نزوئلا باید در همه زمینه‌ها در کنار هم بوده و یکدیگر را یاری کنند تا دشمنان‌مان نتوانند علیه منافع ملت‌های‌مان، قدم‌ بردارند.
رییس‌جمهوری با بیان این که ایران و ونزوئلا در مسایل منطقه‌یی و بین‌المللی اشتراک نظر دارند، اظهار کرد: ایران و ونزوئلا دو کشوری هستند که نزدیکی‌شان به‌خاطر نوع تلقی و دیدگاه‌شان نسبت به مسایل جهانی است، بنابراین، این پیوند و دوستی برای همیشه ادامه پیدا خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، عصر شنبه در دیدار رافائل رامیرز، وزیر امور خارجه ونزوئلا با بیان این که ونزوئلا یک کشور دوست برای جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه‌ها محسوب می‌شود، گفت: اگر چه از نظر جغرافیایی با هم فاصله داریم ولی از لحاظ فکری با هم نزدیک و دو کشور مهم و انقلابی در دو نقطه حساس جهان هستیم.

او تصریح کرد: ایران و نزوئلا باید در همه زمینه‌ها در کنار هم بوده و یکدیگر را یاری کنند تا دشمنان‌مان نتوانند علیه منافع ملت‌های‌مان، قدم‌ بردارند.

روحانی در ادامه ضرورت هم‌فکری درباره مسایل مهم اقتصاد جهانی به‌ویژه نوسانات قیمت نفت را مورد تأکید قرار داد و گفت: التهاب بازار و افزایش و کاهش ناگهانی قیمت نفت، ثبات اقتصاد جهانی را تحت تأثیر قرار می‌دهد از این‌رو باید تلاش شود تا نفت، قیمت متعادلی داشته باشد.

رییس‌جمهوری هم‌چنین با تأکید بر افزایش سطح همکاری‌های اقتصادی و تسریع در اتمام طرح‌ها و پروژه‌های موجود بین دو کشور، گفت: در زمینه روابط دوجانبه به‌ویژه درباره مسایل اقتصادی همواره در پی توسعه روابط خواهیم بود.

رامیرز، وزیر امور خارجه ونزوئلا نیز در این دیدار با ابلاغ سلام رییس‌جمهوری ونزوئلا به روحانی، گفت: ونزوئلا دوستی بزرگی را با ایران بنا کرده و مصمم است همکاری‌ها و مناسبات خود با ایران را هر چه بیش‌تر ارتقاء دهد.

او خاطرنشان کرد: ونزوئلا در تمامی عرصه‌های بین‌المللی در کنار جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٨-١٣٩٣, ٢٢:۴۵

   

پر مبحث ترین ها