سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سخنگوی وزارت خارجه آلمان:

باید با ایران به توافق برسیم

در این مرحله به یک توافق جامع و نهایی نیاز داریم به گونه‌ای که بیش از یک دهه نزاع سیاسی برای همیشه خاتمه یابد.
سخنگوی وزارت خارجه آلمان می‌گوید که هفته‌های باقی‌مانده تا 24 نوامبر، زمان حساسی است و باید با این کشور بر سر پرونده هسته‌ای به توافق رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس، «مارتین شافر» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا امروز جمعه با اشاره به هفته‌های حساس باقی‌مانده تا 24 نوامبر (سوم آذر) که موعد توافق ایران و 1+5 است، گفت که کشورش آماده گسترش روابط اقتصادی و تجاری با ایران است.

بر اساس گزارش منتشر شده در پایگاه خبری ترندنیوز، شافر که در یک کنفرانس خبری صحبت می‌کرد، به افزایش 33 درصدی حجم تجارت ایران و آلمان در سال گذشته اشاره کرد و گفت که در صورت رسیدن به توافق تا سوم آذر ماه، دو کشور شاهد ارتقای بیشتر سطح روابط اقتصادی و تجاری خواهند بود.

این دیپلمات آلمانی به توافق ایران و غرب در ژنو و برداشته شدن بخشی از تحریم‌ها در نتیجه همین توافق اشاره کرد و گفت که انتظار می‌رود طرفین (ایران و 1+5) در زمینه رسیدن به توافق جامع هسته‌ای هم موفق باشند.

وی افزود: در این مرحله به یک توافق جامع و نهایی نیاز داریم به گونه‌ای که بیش از یک دهه نزاع سیاسی برای همیشه خاتمه یابد.

آقای شافر در پاسخ به سوالی در خصوص چگونگی برقراری رابطه میان افزایش سطح روابط تجاری دو کشور به رغم ادامه اعمال تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، گفت که دولت آلمان بر این نکته تأکید دارد که شرکت‌های فعال در حوزه قضایی این کشور، به همه قوانین بین‌المللی در خصوص تحریم‌های ایران پایبند باشند.

وی مجدد تأکید کرد که در فهرستی که نشان دهنده افزایش حجم تجارت میان دو کشور، هیچ کالایی که در فهرست تحریم‌ها باشد وجود ندارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان در انتهای گفت‌وگو با خبرنگاران بار دیگر به این نکته اشاره کرد که با رسیدن به توافق جامع هسته‌ای، فرصت‌های جدیدی برای تجارت میان جامعه جهانی و ایران به وجود خواهد آمد و شرکت‌های آلمانی هم از این فرصت بهره خواهند برد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٨-١٣٩٣, ١٠:١۶

   

پر مبحث ترین ها