سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سرنوشت یکی از سربازان وطن در هاله‌ای از ابهام

بروز شده : ۴-٠١-١٣٩٣, ١٢:١٢    نسخه چاپی    
قائم مقام وزیر کشور و سخنگوی وزارت کشور، برخی اخبار منتشر شده درباره کشته شدن یکی از پنج مرزبان ایرانی - که توسط گروهک موسوم به جیش‌العدل به گروگان گرفته شده‌اند - را تائید نکرد.
در حالی که مقامات وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران، ادعای جیش العدل مبنی بر اعدام یکی از مرزبانان ایرانی گروگان گرفته شده را قابل تأیید نمی‌دانند اما منابع آگاه پاکستانی اعلام کردند که این گروهک تروریستی جمشید دانایی فر را به شهادت رسانده است.

گروهک موسوم به جیش‌العدل روز گذشته در بیانیه‌ای در صفحه توییتر خود مدعی شد که یکی از مرزبانان ایرانی گروگان گرفته شده را به شهادت رسانده است.
سرنوشت یکی از سربازان وطن در هاله‌ای از ابهام

در صفحه توییتر این گروهک تروریستی آمده است: "جمشید دانایی‌فر" یکی از پنج سرباز ایران اعدام شد.

این ادعا از سوی مقامات وزارت کشور کذب دانسته و اعلام شد: اگر چنین اتفاقی افتاده بود ما مطلع می شدیم.

قائم مقام وزیر کشور و سخنگوی وزارت کشور، برخی اخبار منتشر شده درباره کشته شدن یکی از پنج مرزبان ایرانی - که توسط گروهک موسوم به جیش‌العدل به گروگان گرفته شده‌اند - را تائید نکرد.

حسینعلی امیری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار داشت: با وجود انتشار برخی اخبار مبنی بر اینکه جیش‌العدل اعلام کرده که یکی از سربازان ایرانی را به شهادت رسانده است، این خبر تائید نمی‌شود.

وی ادامه داد: در صورتی که چنین اتفاقی افتاده بود، ما مطلع می‌شدیم ولی چنین اتفاقی نیفتاده است و تا این لحظه هر پنج مرزبان ایرانی در سلامت هستند و در خاک پاکستان نگهداری می‌شوند.

همچنین علی عبداللهی - معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور - در گفت‌وگو با ایسنا تاکید کرد که صحت خبرهای منتشره شده از کشته شدن یکی از مرزبانان کشورمان توسط جیش‌العدل، قابل تأیید نیست.

وی با رد این اخبار اظهار کرد: اگر چنین خبری صحت داشت ما از آن اطلاع می‌یافتیم.

با این حال، منابع آگاه پاکستانی اعلام کردند که جیش العدل یکی از مرزبانان گروگان گرفته شده را به شهادت رسانده است.

منابع آگاه در گفت‌وگو با فارس در اسلام آباد، اعلام کردند که جیش العدل یکی از مرزبانان گروگان گرفته شده را به شهادت رسانده است.

به گزارش روزنو، گفتنی است، این گروه 10 روز برای برآورده شدن خواسته‌های خود در آزادی تروریست‌های گروه خود، مهلت داده و اعلام کرد که در غیر این صورت یکی دیگر از گروگان‌ها را به شهادت خواهد رساند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠١-١٣٩٣, ١٢:١٢

   

پر مبحث ترین ها