سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شورای نگهبان: اقدام دیروز احمدی نژاد مصداق تخلف انتخاباتی است / پرونده به دادگاه می رود

هیات مرکزی نظارت بر انتخابات جلسه ای را تشکیل داد و اعضای این شورا به اتفاق آراء این اقدام را مصاداق تخلف انتخاباتی دانستند و مقرر شد که گزارشی به قوه قضاییه ارسال شود.
هیات مرکزی نظارت بر انتخابات جلسه ای را تشکیل داد و اعضای این شورا به اتفاق آراء این اقدام را مصاداق تخلف انتخاباتی دانستند و مقرر شد که گزارشی به قوه قضاییه ارسال شود.
سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه کار بررسی صلاحیت نامزدهای یازدهمن دوره انتخابات ریاست جمهوری از امروز آغاز شده است، گفت: اعضای شورای نظارت بر انتخابات به اتفاق آراء اقدام دیروز رئیس جمهور در همراهی یک کاندیدا برای ثبت نام را مصداق تخلف انتخاباتی دانستند.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری مهر، عباسعلی کدخدایی با بیان اینکه از امروز بررسی احراز صلاحیت های کاندیداهای ریاست جمهوری آغاز شده است، اظهارداشت: تلاش شورای نگهبان و هیات نظارت بر این است که در فرجه اول کار بررسی صلاحیت را به پایان برساند که اگر این امر میسر نشد از فرصت 5 روزه دیگر خود هم استفاده خواهد کرد.

سخنگوی شورای نگهبان، همچنین در واکنش به نوع کاندیدای دولت در انتخابات و اقدام رئیس جمهور در همراهی کردن یک کاندیدا برای ثبت نام گفت: بدلیل تماس خبرنگاران با اعضای شورای نگهبان برای اینکه بدانند این حکرت قانونی یا غیر قانونی است از این رو هیات مرکزی نظارت بر انتخابات جلسه ای را تشکیل داد و اعضای این شورا به اتفاق آراء این اقدام را مصاداق تخلف انتخاباتی دانستند و مقرر شد که گزارشی به قوه قضاییه ارسال شود.

وی در پاسخ به این سوال که تخلفات انتخاباتی چه تاثیری در بررسی صلاحیت یک کاندیدا دارد؟ تصریح کرد: وقتی که تخلف انتخاباتی صورت بگیرد گزارشی از این تخلفات انتخاباتی به قوه قضاییه داده می شود و مجازات هایی هم برای آن در نظر گرفته شده است. اما برخی از تخلفات هم در بحث انتخابات و بررسی صلاحیت ها تاثیرگذار است.

سخنگوی شورای نگهبان، همچنین راه اندازی کارناوال های انتخاباتی را جزء مصادیق زودهنگام انتخاباتی دانست و در پاسخ به این سوال که آیا سفرهای استانی کاندیدا جزء مصادیق تبلیغات زودهنگام هست یا خیر؟ گفت: در صورتی که گزارشی در این سفرها مبنی بر تخلف انتخاباتی کاندیداها وجود داشته باشد این سفرها هم مصداق تخلف انتخاباتی است.

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور دیروز شنبه اسفندیار رحیم مشایی را هنگام حضور در وزارت کشور برای ثبت نام در فهرست داوطلبان کاندیداتوری ریاست جمهوری، همراهی کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٢-١٣٩٢, ١١:٢٣

   

پر مبحث ترین ها