سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

محسن رضایی در جمع دانشجویان:

با مدیریت و ساختار فعل نمی توانیم مقابل این تحریم ها بایستیم

نحوه اجرای طرح اقتصاد مقاومتی بستگی به مدیران اجرایی دارد اگر مدیران خوب عمل کنند ما می توانیم کمتر از سه سال آینده وضع مطلوبی را در جامعه داشته باشیم اما اگر بخواهد این وضعیت با مدیریت فعلی دنبال شود این روند به زودی محقق نمی شود.
بر این باورم با مدیریت و ساختار فعل نمی توانیم مقابل این تحریم ها بایستیم بنابراین باید مدیریت فعلی را در تعمیرگاه ببریم و تعمیرات اصلی را روی آن انجام دهیم تا بتوانیم با مدیریت قوی مقابل دشمنان و تحریم های آنان بایستیم.
محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظامدر سومین دوره ضیافت اندیشه قرآنی که در سالن دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه خوارزمی استان البرز برگزار شد با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: معتقدم با اقتصاد مقاومتی می توانیم تحریم ها را خنثی و اقتصاد ایران را شکوفا کنیم اما باید به دو نکته مهم اشاره کرد.

وی این دو نکته مهم در حوزه اقتصاد مقاومتی را برنامه ها و اهداف دشمنان علیه انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: دشمنان می خواهند بازار بین الملل ایران را به هم بزنند. همچنین تمام تلاش خود را بکار بسته اند تا به تولید ایران آسیب وارد شود از این رو برای مقابله با توطئه های دشمنان باید اقتصاد را مردمی کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مهمترین ابزار اقتصاد مقاومتی مردمی کردن اقتصاد است افزود: اگر اقتصاد را مردمی کنیم پیروز هستیم ضمن آنکه باید به حضور مردم در همه عرصه ها بها داد نه اینکه فقط حضور مردم را در انتخابات بدانیم بلکه مردم می توانند در صحنه اقتصاد نیز نقش تاثیرگذاری داشته باشند.

رضایی با بیان اینکه باید شکاف موجود بین دانشگاه و صنعت برطرف شود ادامه داد: اگر علم با عمل پیوند بخورد معجزه بزرگی در ایران صورت می گیرد و در آن صورت خیمه اقتصاد بلند می شود و برای این کار باید شکاف موجود بین دانشگاهها با صنعت و زندگی مردم هر چه زودتر برطرف شود.

وی همچنین با اشاره به نحوه مدیریت کشور برای مقابله با تحریم های اقتصادی افزود: بر این باورم با مدیریت و ساختار فعل نمی توانیم مقابل این تحریم ها بایستیم بنابراین باید مدیریت فعلی را در تعمیرگاه ببریم و تعمیرات اصلی را روی آن انجام دهیم تا بتوانیم با مدیریت قوی مقابل دشمنان و تحریم های آنان بایستیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر این تعمیر در حوزه مدیریت صورت پذیرد ما می توانیم محاسبات دشمن را به هم بزنیم.

رضایی با بیان اینکه ما نیاز به مدیریت متناسب در حوزه اقتصاد مقاومتی داریم اضافه کرد: یکی از مدیریت هایی که در اقتصاد مردمی یا همان اقتصاد مقاومتی می تواند موثر واقع شود گلوله های برفی بهمن است ما این رویه را در دوران دفاع مقدس انجام دادیم و توانستیم به پیروزی های خوبی نیز دست یابیم و در حال حاضر نیز از همین رویه می توان در حوزه اقتصاد استفاده کرد.

به گفته دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اقتصاد مقاومتی فرصتی را فراهم کرده است تا بتوانیم بار دیگر از گلوله های برفی استفاده کنیم اما این بار این گلوله ها را باید در سرزمین اقتصاد بکار ببریم.

رضایی همچنین درباره اینکه آیا با طرح اقتصاد مقاومتی می توان تورم و گرانی ها را برطرف کرد افزود: نحوه اجرای طرح اقتصاد مقاومتی بستگی به مدیران اجرایی دارد اگر مدیران خوب عمل کنند ما می توانیم کمتر از سه سال آینده وضع مطلوبی را در جامعه داشته باشیم اما اگر بخواهد این وضعیت با مدیریت فعلی دنبال شود این روند به زودی محقق نمی شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان سخنانش خواستار فضای باز سیاسی در دانشگاهها شد و با بیان آنکه مقام معظم رهبری همواره خواهان فضای باز و توجه به اندیشه سیاسی در دانشگاهها هستند افزود: باید فضای تعامل در دانشگاهها تقویت شود و دانشجویان نیز با اندیشه ورزی، ادب و تحول پذیری مواضع خود را در محیط باز دانشگاه بیان کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠۵-١٣٩١, ١۴:۴٣

   

پر مبحث ترین ها