سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جلیلی: طرح تعلیق ادبیات مربوط به گذشته است

اشتون:برنامه هسته‌ای صلح آمیز حق ایران است

طرح مباحثی چون تعلیق فعالیت‌های هسته‌ای ایران در قبال رفع تحریم‌ها ادبیاتی مربوط به گذشته است.
سعید جلیلی مذاکره کننده ارشد هسته‌ای، در ادامه نشست خبری خود در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا 1+5 در این دور از مذاکرات از خود انعطاف نشان داد؟ گفت: رویکردی که ما مشاهده کردیم گفت‌و‌گو برای همکاری بود و آن را مثبت تلقی می‌کنیم.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت‌وگوهای امروز را نسبت به دو دوره قبل رو به جلو خواند و افزود: طرف مقابل با یک رویکرد مثبت و همکاری وارد گفت‌وگو شده‌ بود که به نظر من نقش خانم اشتون قابل توجه است.

جلیلی طرح مباحثی چون تعلیق فعالیت‌های هسته‌ای ایران در قبال رفع تحریم‌ها را ادبیاتی مربوط به گذشته خواند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی درباره میزبانی بغداد برای دور بعدی گفت‌وگوها، عراق را یکی از کشورهای مهم در منطقه خواند که ثبات و امنیت سیاسی در آنجا حاکم شده و افزود: عراق دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی است که میزبان این دور از گفت‌وگوها باشد.

وی در خصوص توقف غنی سازی 20 درصد با اشاره به حق جمهوری اسلامی در ان پی تی گفت: ما در چارچوب ان پی تی و بر مبنای حقوقمان برای تامین نیازهایمان اقدام می‌کنیم.

مذاکره کننده ارشد کشورمان در استانبول بر جایگزین شدن رویکرد گفت‌وگو و همکاری به جای دیگر رویکردها در قبال ایران تاکید کرد.

جلیلی در پایان از میزبانی ترکیه برای برگزاری این نشست قدردانی کرد.
مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پایان مذاکرات ایران و 5 + 1 گفت: ایران باید حق برخورداری از برنامه هسته‌ای صلح آمیز را داشته باشد.

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پایان مذاکرات ایران و 5 + 1 با تاکید بر اینکه مذاکرات مفید و سازنده بود، گفت: ایران باید حق برخورداری از برنامه هسته ای صلح آمیز را داشته باشد.

«کاترین اشتون» در کنفرانسی خبری افزود: ما 23 ماه می (3 خرداد) در بغداد بار دیگر با هم دیدار خواهیم کرد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا افزود ایران در مذاکرات جدی است و ما هم برای اقدامات ملموس و عملی تصمیم جدی داریم.

مذاکرات ایران و گروه 1+5 روز شنبه با حضور نمایندگان جمهوری اسلامی ایران، انگلیس، آمریکا، فرانسه ، روسیه ، چین ، آلمان و کاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دو دور در شهر استانبول برگزار شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠١-١٣٩١, ١۵:۴٧

   

پر مبحث ترین ها