سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

زنگ خطر شیر در قم به صدا درآمد

آمار مصرف شیرقم، شیر تو شیر شد

تولیدکننده ها و مسئولان در گفت وگو با ۱۹دی آمارهای تامل برانگیزی را در مورد مصرف شیر مردم استان بیان کردند؛ آمار متفاوتی که از کاهش مصرف نصف تا یک پنجمی شیر در قم خبر می دهد.

فاطمه محمدی

۱۹دی: تولیدکننده ها و مسئولان در گفت وگو با ۱۹دی آمارهای تامل برانگیزی را در مورد مصرف شیر مردم استان بیان کردند؛ آمار متفاوتی که از کاهش مصرف نصف تا یک پنجمی شیر در قم خبر می دهد.

کاهش تولید ۲۲۰ تنی شیر در استان قم

محمد ایزدی مدیرعامل اتحادیه‌ شرکت‌های تعاونی کشاورزی دامداران استان‌ قم و کارشناس ارشد مدیریت دامپروری می گوید: تولید شیرخام استان در سال ۸۷ روزی ۴۷۰ تن بود اما هم اکنون به نزدیک ۲۵۰ تن در روز رسیده است.

در حال حاضر حداکثر مصرف سرانه مردم قم ۷۰ کیلوگرم در سال است که به طور قطع نسبت به گذشته ۲۰ کیلو کاهش مصرف داشته وعرضه شیر در قم سالانه با ۱۰- ۱۵ درصد کاهش، از چهار سال پیش تاکنون به نصف رسیده است.

جواد مرادی مسئول انجمن صنایع غذایی قم، مسئول صنایع لبنی استان، نماینده صنایع تبدیلی در اتاق کشاورزی قم که ۲۵ سال سابقه کار سنتی و ۱۵ سال مدیر صنایع شیر ژال را در کارنامه خود دارد نیز در مورد وضعیت تولید شیر دراستان می گوید که شش سال پیش در قم سه کارخانه تولید شیر وجود داشت و روزانه ۲۲۰ تن شیر یارانه ای تولید می کردند که ۷۰ تن آن را کارخانه من تولید می کرد و با شیر سنتی در مجموع ۲۷۰ تن شیر توزیع می شد اما هم اکنون مجموع تولید شیر سنتی و صنعتی استان به ۵۰ تن هم نمی رسد یعنی بیش از یک پنجم کاهش توزیع شیر در استان.

زمانی که شیر یارانه ای توزیع می شد تولید شیر خام استان قم ۴۵۰ هزار تن بود که هم اکنون به ۱۳۰ هزار تن رسیده؛ آن زمان ۱۵۰ تن شیر از استان خارج می شد هم اکنون به ۵۰ تا ۶۰ تن رسیده است.

مهدی کوهستانی رئیس هیات مدیره شرکت تعاونی لبنیات پاستوریزه حلیب قم(برند ویژه) نیز می گوید طبق فروش تنها در یک ماه اخیر ۱۵ تا ۲۰ درصد مصرف شیر مردم کاهش داشته است.

وی گفت: سال ۹۴ دو هزار و ۹۶۹ هزار و ۲۸۲ پاکت شیر ۹۰۰ گرمی تولید می کردم سال ۹۵، به دو هزار و۱۳۳ هزار و ۳۵۵ پاکت و سال ۹۶ به هزار و۳۶۴ هزار و۳۳۵ پاکت رسید که کاهش بیش از نصف را در سه سال اخیر شاهد هستیم.

اما آمار مسئولان دولتی...

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قم نیز اظهارداشت: مصرف شیر در زمان وجود یارانه حداقل ۳۰-۴۰ درصد بیشتر بود ومیزان تولید شیر خام استان در سال ۹۲، ۱۵۸ هزار تن و سال ۸۹، ۲۲۰ هزار تن در سال بوده اما در سال ۹۶ به ۱۴۶ هزار تن رسیده است.

محمد رضا طلایی افزود: بر اساس میزان شیر و محصولات لبنی در استان پیش بینی می شود در حال حاضر سرانه مصرف شیر در استان حدود ۷۵ کیلوگرم باشد.

با وجود اینکه مسئول صنایع لبنی استان می گوید تولید شیر یارانه ای قم روزانه ۲۲۰ تن بوده وی بیان کرد: آخرین میزان شیر یارانه ای توزیعی در استان روزانه حدود ۱۷۵ تن بود اما در شرایط فعلی ۵۰ تن شیر هم در استان توزیع نمی شود.

درحالی که مدیر اتحادیه شرکت های تعاونی استان می گوید تولید شیر خام به نزدیک ۲۵۰ تن در روز رسیده و مسئول صنایع لبنی استان می گوید تولید شیر خام به ۱۳۰ هزار تن در روز رسیده رئیس جهاد کشاورزی از تولید ۱۴۶ هزار تنی شیرخام استان یعنی تولید نزدیک به ۴۰۰ تن در روز خبر می دهد.

محمد مهدی رفیعی مدیرکل دامپزشکی استان قم هم گفت: تولید شیرخام استان در سال گذشته ۱۴۶ هزار و۶۴۳ تن و در سال ۸۹، ۱۸۰ هزار تن آمار تولید سکوهای جمع آوری شیر بوده است.

 امیر محمدی چهر معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت هم اظهارداشت: ۱۲ تا ۱۵ برند شیر پاکتی در استان وجود دارد که آمار قطعی آن را نمی توان گفت اما حدود ۶۰ تا ۷۰ کیلو مصرف سرانه مردم قم است اما زمانی که شیر یارانه داشت حدود ۹۰ کیلو بود.

محمدی روابط عمومی این سازمان نیز گفت: در حال حاضر میانگین توزیع روزانه شیر پاکتی ۱۵ تن است در حالی که سال ۹۰، روزانه نزدیک ۸۰ تن شیر پاکتی توزیع می شد البته باید آمار دقیق را جداگانه از کارخانه ها بگیرید.

هر چند آمارها متفاوت و ناهماهنگ است اما در هر صورت این مهم مسلم است که تولید شیر در استان کاهش چشم گیری داشته و باید راهکاری برای سلامت رو به تهدید مردم اندیشیده شود.

 

 

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠۶-١٣٩٧, ٢٢:٣٧

   

پر مبحث ترین ها