سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نائب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس نهم در گفت وگو با 19دی:

بیشتر استخدام ها در ایران بی ضابطه است

نبود ضابطه در اشتغال کشور را به مسیر درستی نمی رساند واقدام جدی باید صورت گیرد که رابطه جای ضابطه را نگیرد.

فاطمه محمدی

19دی: نائب رییس اول کمیسیون اقتصادی مجلس نهم در پاسخ به این سوال که به نظر شما که عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بودید، مشکل اقتصاد و اشتغال کشور چیست؟ گفت: ایران منابع سرشار، ذخایر نفتی، درآمد گمرکی و کشاورزی قابل توجهی دارد و از نظر زیرساخت های اقتصادی قوی است اما مشکل نبود برنامه ریزی درست مسئولان اقتصادی، کم توجهی به کارآفرینی و تولید و منابع غنی اقتصادی و انسانی موجود و عدم توجه واقعی به اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری در برنامه های اقتصادی کشور است.

حجت الاسلام روح الله بیگی در گفت وگو با خبرنگار ۱۹دی گفت: هفت سال است که رهبری تعمدی شعار سال را با محور اقتصاد مطرح می کنند تا برنامه ریزان و مسئولان اقتصادی از خواب زمستانی بیدار شوند اما احساس می شود هنوز در خواب هستند.

مسئولان اقتصادی به مردم طرح ارائه دهند

نماینده مردم میاندوآب، تکاب و شاهین دژ در نهمین مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هر چند نهادینه شدن کار و تلاش میان مردم بسیار مهم و راهگشا است اما اگر متولیان اقتصاد و کار و دولت ها برنامه و طرح داشته باشند بخش خصوصی کارها را به سرانجام می رساند زیرا دولت ها سردمدار هستند و باید طرح ارائه دهند.

مردم از بد حادثه به بانک ها پناه آورده اند

وی عنوان کرد: مردم سردرگم هستند و به دلیل این که نمی توانند با درآمدهای خرد شغلی را ایجاد کنند از بد حادثه به بانک پناه آورده اند و پول جزئی که در اختیار دارند در بانک ها یا موسسات می گذارند و بعضا حاصل دسترنج آنان نیز به باد رفته است.

وی گفت:‌ موارد متعددی است که سرمایه گذاران تمام دارایی خود را برای یک کارخانه از دست داده و در زندان هستند.

حجت الاسلام بیگی اظهارداشت: مسئولان اقتصادی کشور هنوز توان بخش خصوصی را باور ندارند و به معنای واقعی کلمه به اقیانوس منابع اقتصادی و انسانی توجه نشده و منابع زیرزمینی و روزمینی موجود را درک نکرده اند و بیشتر حول محور شعار، همایش ها، کلمات زیبا و سخنرانی های آنچنانی می چرخند.

وی با بیان این که معضل بیکاری با شعار حل نخواهد شد، افزود: هم اکنون معضل و بحران اصلی کشور ما وجود بیکاران زیاد است چند صد هزار دانش آموخته دانشگاه است اما ورود به بازار کار نیست که این امر تبعات گسترده ای را به همراه دارد.

وی با تصریح بر این که اشتغال در اداره ها و سازمان های دولتی کفاف این تعداد بیکار را نمی دهد، ادامه داد: باید چرخ کارخانه ها و تولید بچرخد که متاسفانه اشتغال که نیست، هر روز شاهد اخراج کارگران نیز هستیم.

نائب رییس اول کمیسیون اقتصادی مجلس نهم با ابراز تاسف از این که برای بیشتر استخدام ها در ایران ضابطه ای در کار نیست، افزود: این موضوع کشور را به مسیر و مقصد درستی راهنمایی نخواهد کرد و اقدام عملی جدی باید صورت گیرد که رابطه جای ضابطه را نگیرد.

 

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٣-١٣٩٧, ١۶:٣٣

   

پر مبحث ترین ها