سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کن در سایه تدابیر شدید امنیتی

یکی دیگر از نگرانی‌های مسولان برگزاری جشنواره فیلم کن احتمال برگزاری هرگونه تظاهرات در جریان برگزاری این رویداد سینمایی است و به همین دلیل شبکه‌های اجتماعی نیز در فرانسه با دقت رصد می‌شود.

در فاصله چهار روزه مانده به آغاز معتبرترین رویداد سینمایی جهان‌، شهر کن فرانسه تحت تدابیر امنیتی فراوانی قرار دارد.

 

با توجه به حملات چند ماه گذشته مقابل نشریه «شارلی ابدو» و همچنین سرقت بزرگ از یک جواهر فروشی در شهر کن‌ در هفته گذشته، در حال حاضر و پیش از آغاز جشواره کن 2015 پلیس فرانسه در حالت آماده‌باش قرار گرفته است.

در طول سال‌های گذشته برگزاری جشنواره فیلم کن‌، این شهر جنوبی فرانسه همواره هدف سرقت‌های بزرگی بوده است و چند روز گذشته نیز سارقان با حمله به یک جواهر فروشی 19 میلیون دلار به سرقت بردند.

سرقت 19 میلیون دلاری در کن

 

در سال 2013 میلادی نیز یک گردن بند الماس همراه با جواهرات دیگر به ارزش 140 میلیون یورو در نمایشگاهی در هتل «کارلتون» کن به سرقت رفت و هنوز سارق آن شناسایی نشده است.

پلیس فرانسه ناگزیر است در طول 12 روز برگزاری جشنواره کن مراقب انبوه حاضران در این رویداد سینمایی باشد که طبق پیش‌بینی‌ها شمار آنها به 210 هزار نفر خواهد رسید.

«فیلیپ ژوس» رئیس پلیس کن در این باره گفت: از آنجایی که همزمان با برپایی جشنواره افراد ثروتمند زیادی به شهر می‌آیند، سارقان تنها به همین هدف تلاش و اقدام به سرقت می‌کنند.

شهر کن یکی از امنیت‌دارترین شهرهای فرانسه محسوب می‌شود چرا که به ازای هر 152 ساکن این شهر حدود 468 دوربین مدار بسته در شهر تعبیه شده است.

به گزارش ایسنا، یکی دیگر از نگرانی‌های مسولان برگزاری جشنواره فیلم کن احتمال برگزاری هرگونه تظاهرات در جریان برگزاری این رویداد سینمایی است و به همین دلیل شبکه‌های اجتماعی نیز در فرانسه با دقت رصد می‌شود.

شصت‌وهشتمین جشنواره فیلم کن روز 13 می (23 اردیبهشت) با حضور برادران «کوئن» در راس هیئت داوران و با نمایش فیلم «سرت را بالا نگه‌دار» ساخته‌ی «امانوئل برکوت» کارگردان فرانسوی در مراسم افتتاحیه آغاز به کار خواهد کرد و تا 24 می (3 خرداد ماه) ادامه خواهد داشت.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٢-١٣٩۴, ٢١:٢۶

   

پر مبحث ترین ها