سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

۷۳ داعشی در تکریت به هلاکت رسیدند

فرمانده پلیس فدرال عراق از هلاکت 73 تروریست داعشی در عملیات فعلی برای آزاد سازی شهر «تکریت» سخن گفت.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم پایگاه اینترنتی «السومریه نیوز» به نقل از سپهبد «رائد شاکر جودت» افزود، این عده در جریان درگیری دو روز گذشته ارتش با داعش و پیشروی ارتش به سوی مرکز شهر تکریت به هلاکت رسیدند.

به گفته جودت، 137 روستا، بخش و ناحیه در تکریت از اشغال داعش آزاد شده است.

نیروهای مردمی و ارتش عراق در روزهای اخیر به پیروزی های مهمی علیه تروریست های داعش در مناطق مختلف از جمله تکریت دست یافته اند.

هلاکت یکی از سرکردگان داعش در استان نینوا عراق

همچنین یکی از سرکردگان داعش در شمال عراق در جریان عملیات علیه تروریست ها به هلاکت رسید.

به گزارش شبکه العالم، سومریه نیوز امروز یکشنبه به نقل از شورای امنیت منطقه کردستان عراق گزارش کرد: «زیاد سلیم محمد علی الکردی» که یکی از سرکردگان داعش بود و جنایات بسیاری را در شهر موصل مرتکب شده بود، شنبه شب در غرب این شهر و درجریان حمله هوایی به هلاکت رسید.

شورای امنیت منطقه کردستان اعلام کرد: الکردی سال 2004 به القاعده پیوست و نیروهای آمریکائی سال 2006 وی را بازداشت کردند و پس از آزادی گروهی را برای اجرای حملات تروریستی در شهر موصل تشکیل داد و خود نیز مرتکب جنایت های بسیاری شده بود.

این شورا افزود: الکردی پس از سیطره داعش بر شهر موصل سمت های مختلفی را به دست گرفت و در ترور تعدادی از شهروندان عراقی بیگناه دست داشت.

مناطقی در استان نینوا با مرکزیت شهر موصل از روز 10 ژوئن 2014 تاکنون تحت تصرف داعش است و ارتش با کمک نیروهای مردمی و عشایرعملیات بزرگی را برای پاکسازی مناطق اشغالی از تروریست ها اجراء می کند.telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠١-١٣٩۴, ١٠:٠٢

   

پر مبحث ترین ها