سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اردوغان پیشنهاد پوتین را رد کرد

پوتین در دیدار با اردوغان با اشاره به نفوذ ترکیه بر معارضان سوریه گفته است راه حل بحران سوریه، گفت و گوی مخالفان با دولت بشار اسد است و ترکیه می تواند با استفاده از قدرت تاثیرگذاری خود بر مخالفان، زمینه این گفت و گو را فراهم کند.
یک روزنامه نزدیک به دولت آنکارا روز پنجشنبه گزارش داد: «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه در سفر رسمی روز دوشنبه خود به آنکارا پیشنهادی در مورد حل بحران سوریه به رئیس جمهوری ترکیه داد که «رجب طیب اردوغان» آن را رد کرده است.

به گزارش ایرنا، پوتین دوشنبه در سفر رسمی یک روزه خود به ترکیه به همراه 10 تن از وزرای روسی، با اردوغان در خصوص مسائل دوجانبه، بین المللی و منطقه ای و به ویژه سوریه بحث و تبادل نظر کرد.

روزنامه 'ینی شفق' روز پنجشنبه مدعی شده است: پوتین در دیدار با اردوغان با اشاره به نفوذ ترکیه بر معارضان سوریه گفته است راه حل بحران سوریه، گفت و گوی مخالفان با دولت بشار اسد است و ترکیه می تواند با استفاده از قدرت تاثیرگذاری خود بر مخالفان، زمینه این گفت و گو را فراهم کند.

بنابر این ادعا اردوغان با اشاره به اینکه بیش از 300 هزار نفر در بحران سوریه کشته شده اند و این راه بازگشت ندارد، تصریح کرده است که دیگر چنین امکانی وجود ندارد و نمی توان مخالفان را با بشار اسد بر سر میز مذاکره نشاند.

این روزنامه در بخش دیگری نوشته است اظهارات ولادیمیر پوتین در آنکارا در خصوص ابطال طرح خط لوله موسوم به 'جریان جنوبی' که قرار بود از طریق سواحل ترکیه در دریای سیاه و طی مسیر بلغارستان و رومانی و صربستان به اروپا متصل شود، اثر شوک کننده ای حتی در هیات روسی داشت چون آنها نیز از چنین تصمیمی با خبر نبودند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٩-١٣٩٣, ٢٣:١٣

   

پر مبحث ترین ها