سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هلاکت بیش از 200 داعشی در حمله به سد موصل

بروز شده : ۶-٠٩-١٣٩٣, ١٠:٢٧    نسخه چاپی    
هواپیماهای ائتلاف پس از عقب‌نشینی داعشی‌هایی که با مقابله پیشمرگ‌ها روبرو شدند، پایگاه‌های داعش را هدف خود قرار دادند که علاوه بر وارد شدن خسارات به مقرهای آنان بیش از 200 تن از اعضای داعش کشته و تعدادی از آن‌ها نیز به اسارت نیروهای پیشمرگ درآمدند.
گروه تروریستی داعش با افزایش تصرف مناطق جنوبی شهر کرکوک، ده‌ها تن از نیروهای پیشمرگ را به اسارت گرفت، این در حالی است که طی درگیری‌ها با نیروهای پیشمرگ در غرب موصل ده‌ها تن از اعضای داعش به هلاکت رسیدند. همچنین داعش حملات خود به دو استان الانبار، نینوا و دیالی را افزایش داده است.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت اینترنتی شبکه‌ خبری الجزیره، یکی از افسران کرد اعلام کرد: گروه تروریستی داعش به‌ طور موقت کنترل یکی از روستاها را در اختیار گرفته که پیشمرگ‌ها با حمایت هوایی ائتلاف توانستند آن را از داعشی‌ها پس بگیرند.
منابع پزشکی اعلام کردند که در جریان حملات داعش یک افسر و پنج تن از نیروهای پیشمرگ کشته و 28 تن دیگر زخمی شدند.

خبرنگار الجزیره گزارش داد که نیروهای پیشمرگ عصر چهارشنبه توانستند دو منطقه استراتژیک در جنوب کرکوک را بعد از درگیری‌های شدید با داعش پس بگیرند. این دو منطقه پایگاه نظامی "تل الورد" و روستای "مکتب خالد" است.
در استان نینوا نیز گروه تروریستی داعش در تلاش برای بازپس گرفتن سد موصل و منطقه زُمار که در شمال غرب موصل قرار دارند، به این دو منطقه حمله کرد.

سرلشگر عزیر ویسی، فرمانده نیروهای نخبه کرد در عراق اعلام کرد که حملات گسترده گروه‌ تروریستی داعش بر سد موصل را ناکام گذاشته و خسارات زیادی را به این تروریست‌ها و تجهیزات نظامی آنان وارد کرده‌اند.
عزیز ویسی تصریح کرد: اعضای وابسته به گروه تروریستی داعش با در دست داشتن سلاح و تجهیزات از پیش برای حمله به این منطقه از ناحیه‌ تلعفر آماده شده بودند و از طریق منطقه زمّار و جَف حمله خود را آغاز کردند اما ما از پیش می‌دانستیم که آن‌ها آماده حمله هستند پس در کمین آن‌ها بودیم و در نهایت با توپ، تانک و انواع سلاح‌ها جلوی آن‌ها را گرفتیم.

فرمانده نیروهای کرد افزود: هواپیماهای ائتلاف پس از عقب‌نشینی داعشی‌هایی که با مقابله پیشمرگ‌ها روبرو شدند، پایگاه‌های داعش را هدف خود قرار دادند که علاوه بر وارد شدن خسارات به مقرهای آنان بیش از 200 تن از اعضای داعش کشته و تعدادی از آن‌ها نیز به اسارت نیروهای پیشمرگ درآمدند.
منابع امنیتی عراق اعلام کردند که در جریان درگیری‌های رخ داده در منطقه‌ السجاریة خساراتی به منطقه‌ رمادی، مرکز الانبار وارد شد.

نیروهای امنیتی عراق به منظور بازپس‌گیری و لغو محاصره یک پایگاه هوایی در السجاریة تجهیزات نظامی خود را در این منطقه افزایش دادند.
در منطقه دوخیخة واقع در غرب هیت، در پس انفجار بمب‌هایی که توسط داعش در این منطقه کاشته شده بود. چهار خودروی نظامی ارتش عراق منفجر و چندین تن از سربازان عراقی کشته و زخمی شدند.

در استان صلاح‌الدین واقع در شمال بغداد، گروه تروریستی داعش در تلاش برای تسلط بر مسیر اصلی که بغداد را به شهر بیجی متصل می‌کند، نیروهای عراقی را هدف حملات خود قرار دادند.
در استان دیالی واقع در شرق عراق نیز نیروهای پیشمرگ به منطقه طبج در نزدیکی منطقه جلولا، که پیشتر توانستند آن را از کنترل داعشی‌ها خارج کنند، حمله کردند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠٩-١٣٩٣, ١٠:٢٧

   

پر مبحث ترین ها