سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نتانیاهو: اسرائیل منحصراً سرزمین یهود است

بروز شده : ۵-٠٩-١٣٩٣, ١٨:٢٩    نسخه چاپی    
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل پیشتر گفت که این لایحه بر به اصطلاح "ماهیت یهودی و ماهیت دموکراتیک دولت اسرائیل" تاکید می کند.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت که اسرائیل منحصرا سرزمین ملت یهود است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی طی سخنانی در کنست گفت: اسرائیل منحصرا سرزمین ملت یهود است.

وی در ادامه گفت: هر کسی که از ملت یهود حمایت می‌کند باید از قانون ملیت پشتیبانی کند.

سه روز پیش کابینه رژیم اسرائیل در جلسه خود لایحه موسوم به "دولت قومی یهود" را با موافقت 15 وزیر و مخالفت هفت وزیر و در غیاب یک وزیر تصویب کرد. این لایحه به اراضی اشغالی فلسطین ماهیت دولت قومی یهود می‌دهد.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل پیشتر گفت که این لایحه بر به اصطلاح "ماهیت یهودی و ماهیت دموکراتیک دولت اسرائیل" تاکید می کند.

نتانیاهو در آغاز جلسه هفتگی کابینه نیز گفت: "بسیاری هستند که ماهیت یهودی دولت اسرائیل را به چالش می‌کشند و فلسطینی‌ها با آن مخالفت می‌کنند و همچنین مخالفت داخلی نیز از سوی کسانی که می خواهند در الجلیل و نقب خودمختاری ایجاد کنند و حق قومی یهودی را منکر می شوند، وجود دارد".

برپایه این گزارش، جلسه کابینه با بحث و جدل شدید بین شماری از وزیران مخالف با این لایحه و وزیران مخالف با برخی از مفاد آن بود. وزیران حزب "الحرکه" (هاتنوعا) به ریاست زیپی لیونی وزیر دادگستری و وزیران حزب "هناط مستقبل" (یش عتید) به ریاست یائیر لبید از جمله مخالفان بودند و سایر وزیران از این لایحه حمایت کردند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٩-١٣٩٣, ١٨:٢٩

   

پر مبحث ترین ها