سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سرکرده داعش زخمی شد/انتقال البغدادی برای درمان به سوریه

همچنین در این حمله ابو قتیبه مفتی ولایت فرات و مسئول اعدام غیر نظامیان و ابو یوسف از دیگر مفتی‌های داعش کشته شدند.
وزارت کشور عراق با تایید خبر زخمی شدن ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش اعلام کرد که وی برای درمان به سوریه منتقل شده است.

وزارت کشور عراق اعلام کرد که در حمله جنگنده‌های این کشور به شهرستان القائم واقع در غرب الانبار ابو بکر البغدادی سرکرده داعش زخمی شده و برای درمان به سوریه منتقل شده است.
بر اساس اعلام وزارت کشور عراق، بیش از ۴۰ تن از سرکردگان داعش در این حمله کشته یا زخمی شده‌اند.

در بیانیه‌ای که آژانس اطلاعات و تحقیقات فدرالی صادر کرد، آمده است: در حمله جنگنده‌های عراقی با همکاری مدیریت اطلاعات نظامی به نشستی در بوستانی در کنار مدرسیه الکندی واقع در شهرستان قائم در الانبار صورت گرفت ابو بکر البغدادی سرکرده داعش، ابوحذیفه و احمد عطا الله دو محافظ وی نیز زخمی شدند.

وزارت کشور عراق افزود که در این حمله عمر العبسی کارشناس سعودی مواد منفجره و احمد سالم السلمانی از مسئولان داعش نیز کشته شده‌اند.
همچنین در این حمله ابو قتیبه مفتی ولایت فرات و مسئول اعدام غیر نظامیان و ابو یوسف از دیگر مفتی‌های داعش کشته شدند.

به گزارش تسنیم، در بیانیه وزارت دفاع عراق تاکید شده است که ابو عبد الرحمان الشیشانی یکی از سرکردگان داعش به همراه ناصر طالب الداهری از عناصر سابق القاعده و ابو مصعب الزرقاوی نیز به هلاکت رسیدند.
از سوی دیگر تلویزیون عراق اعلام کرد که بر اثر حمله هوایی به مکانی در نزدیکی شهر الفلوجه، ابو حذیفه الیمنی یکی از دستیاران بغدادی سرکرده داعش کشته شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠٨-١٣٩٣, ٢١:٣٠

   

پر مبحث ترین ها