سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دستور مقتدی‌ صدر به نیروهایش برای جنگ در کنار عشایر الانبار

مقتدی صدر به سرایا السلام دستور داده است عشایر الانبار را برای مقابله با داعش در درگیری‌های آتی به سلاح مجهز کنند و تعداد نیروهای سرایا السلام که در این درگیری‌ها مشارکت خواهند کرد، به 2000 تن می‌رسد.
یک نماینده اهل تسنن در پارلمان عراق اعلام کرد که مقتدی صدر به بیش از 2000 تن از نیروهای "سرایا السلام" وابسته به جریان صدر دستور داده است تا برای آزادسازی منطقه هیت در استان الانبار در کنار عشایر اهل تسنن بجنگند.

به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، "علی جاس‌ المیتوتی"، عضو اتحاد گروه‌های ملی (اهل تسنن) در پارلمان عراق در سخنانی عنوان داشت: در درگیری‌های آتی الانبار، سرایا السلام وابسته به جریان صدر نیز مشارکت خواهند داشت و این نیروها اخیراً برای پشتیبانی از نیروهای استان الانبار وارد پایگاه "الاسد" شدند و این درگیری‌ها تعیین‌کننده خواهد بود.

این عضو پارلمان عراق افزود: مشارکت سرایا السلام در درگیری‌های آتی الانبار با هماهنگی با مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق صورت می‌گیرد.
وی تصریح کرد: یک هیئت عالی‌رتبه از عشایر که نماینده عشایر هیت و الانبار بودند، حدود یک هفته قبل با مقتدی صدر دیدار کردند و این توافق حاصل شد که نیروهای سرایا السلام وارد استان الانبار شده تا آن را از کنترل داعش بیرون آورند.

المیتونی گفت: مقتدی صدر به سرایا السلام دستور داده است عشایر الانبار را برای مقابله با داعش در درگیری‌های آتی به سلاح مجهز کنند و تعداد نیروهای سرایا السلام که در این درگیری‌ها مشارکت خواهند کرد، به 2000 تن می‌رسد.

به گزارش ایسنا، این مقام عراقی گفت: نیروهای امنیتی که سرایا السلام و عشایر الانبار از آن‌ها حمایت می‌کنند، اولین درگیری‌های خود با داعش را در منطقه هیت ترتیب خواهند داد، چرا که کنترل داعش بر این منطقه باعث شده است که کمک‌رسانی‌ها به پایگاه هوایی الاسد قطع شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠٨-١٣٩٣, ١۴:۵۵

   

پر مبحث ترین ها