سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نیمی از فرماندهان طراز اول داعش در دیاله به هلاکت رسیدند

داعش در حال حاضر بیشتر پایگاه های خود را در دیاله از دست داده است و تنها مناطق محدودی باقی مانده که به زودی این مناطق نیز آزاد خواهد شد .
فرماندهی عملیات دجله اعلام کرد بیش از نیمی از فرماندهان طراز اول و عالی رتبه گروه تروریستی تکفیری ' داعش ' طی چهار ماه گذشته در استان 'دیاله 'به هلاکت رسیده اند.

به گزارش پایگاه خبری ' السومریه نیوز ، سپهبد ستاد ' عبد الامیر الزیدی 'فرمانده عملیات دجله امروز جمعه گفت : نیروهای نظامی ارتش ، پلیس ، نیروهای امنیتی با پشتیبانی نیروهای مردمی طی چهارماه گذشته موفق شدند بیش از 50 درصد فرماندهان عالی رتبه و رده اول داعش را در دیاله به هلاکت برسانند .
وی افزود : داعش در حال حاضر بیشتر پایگاه های خود را در دیاله از دست داده است و تنها مناطق محدودی باقی مانده که به زودی این مناطق نیز آزاد خواهد شد .

وی خاطر نشان کرد همراهی و کمک عشایر به نیروهای نظامی و امنیتی در مبارزه با داعش، نقش زیادی در تسریع روند یکسره کردن جنگ و بازگرداندن ثبات و آرامش به مناطقی دارد که در حال حاضر شاهد درگیری ها است .

نیروهای تحت امر فرماندهی عملیات استان 'صلاح الدین' و چندین یگان دیگر صبح امروز با پشتیبانی نیروی هوایی عراق و هواپیماهای خارجی ، عملیات نظامی و امنیتی گسترده ای برای آزادسازی مناطق شمالی تکریت و شهرستان بیجی از چنگال تروریست های تکفیری داعش آغاز کردند.

استاندار صلاح الدین در این خصوص گفت : در حال حاضر نیروهای نظامی با پشتیبانی هوایی جنگنده ها و هواپیماهای نظامی به سوی اهداف مورد نظر خود پیشروی می کنند.
به گزارش ایرنا، چند ساعت پس از این حمله مناطقی از این استان از لوث وجود تروریست های داعش پاکسازی شد .
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠٧-١٣٩٣, ٠٠:٠۴

   

پر مبحث ترین ها