سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دولت سوریه 3 تاسیسات جدید شیمیایی خود را اعلام کرد

منابع دیپلماتیک فاش کردند دولت سوریه اطلاعات مربوط به 3 تاسیسات جدید شیمیایی این کشور که شامل یک مرکز تحقیقات و توسعه و دو کارگاه تولید گاز به شدت سمی «رایسین» است را در اختیار سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی قرار داده است.

منابع دیپلماتیک فاش کردند دولت سوریه اطلاعات مربوط به 3 تاسیسات جدید شیمیایی این کشور را در اختیار سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی قرار داده است.
به نقل از العربیه، منابع دیپلماتیک فاش کردند دولت سوریه اطلاعات مربوط به 3 تاسیسات جدید شیمیایی این کشور که شامل یک مرکز تحقیقات و توسعه و دو کارگاه تولید گاز به شدت سمی «رایسین» است را در اختیار سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی قرار داده است.

به گفته این منابع، تاسیسات شیمیایی مذکور، پیش از این به سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی اعلام نشده بود.
سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی در گزارش اخیر خود به شورای امنیت، سوالاتی را درخصوص اطلاعات مربوط به جنگ‌افزارهای شیمیایی سوریه مطرح کرده بود.

کمیته مشترک سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی و سازمان ملل برای دور جدید گفت‌وگو با مقامات سوریه، به دمشق باز خواهند گشت.
به گزارش ایلنا، براساس این گزارش، احتمال دسترسی گروه‌های تندرو به تسلیحات شیمیایی سوریه به نگرانی‌هایی جامعه جهانی دامن زده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠۶-١٣٩٣, ١۶:۵۴

   

پر مبحث ترین ها