سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

طالبان از نیروی دریایی خود رونمایی کرد

صبح امروز، جنبش طالبان پاکستان با صدور بیانیه ای مسئولیت حمله دیشب به کراچی را قبول کرد و اعلام کرد هدف از این حمله، فعالسازی ظرفیت طالبان برای جاسوس پروری بوده و طالبان توانست به هدف خود دست یابد.
طالبان پاکستان در یک عملیات غافلگیر کننده، روز سه شنبه با قایق های تندرو به ناوگان دریایی ارتش پاکستان حمله برده و موفق شد لطمات جدی به نیروی دریایی ارتش وارد کند.

به گزارش پایگاه خبری المنار، ستاد کل فرماندهی نیروی دریایی پاکستان در بیانیه ای اعلام کرد نیمه شب دوشنبه چند نفر مسلح از طریف قایق های تندرو به پادگان نیروی هوایی حمله کردند که سربازان برای دفع آنان مجبور شدند به مهاجمان آتش بگشایند. در نتیجه این درگیری سه سرباز نیروی دریایی و دو تن از مهاجمان کشته شده و حداقل چهار فرد مسلح نیز بازداشت شدند و اکنون تحت بازجویی قرار دارند.

صبح امروز، جنبش طالبان پاکستان با صدور بیانیه ای مسئولیت حمله دیشب به کراچی را قبول کرد و اعلام کرد هدف از این حمله، فعالسازی ظرفیت طالبان برای جاسوس پروری بوده و طالبان توانست به هدف خود دست یابد. در همین زمینه، شهید الله شهید، سخنگوی طالبان اظهار داشت: «ما در طراحی این حمله، روی حمایت های جاسوسان خود حساب باز کردیم و خوشبختانه در این زمینه موفق بودیم.»

گفتنی است تا به حال، هیچ یک از گروه های سلفی و تروریست منطقه، به نیروی دریایی تجهیز نشده بودند و مشخص نیست شبه نظامیان طالبان چگونه و در چه مکانی، عملیات های دریایی را آموخته اند؟

منبع: شفاف
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠۶-١٣٩٣, ٢٢:۴٣

   

پر مبحث ترین ها