سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

محمود عباس از توافق با سیسی خبر داد

بروز شده : ١-٠۶-١٣٩٣, ٢١:۴۶    نسخه چاپی    
بقیه مسائل مورد اختلاف را می‌توان بعد از برقراری آتش‌بس مطرح کرد. در حال حاضر آنچه برای ما مهم است توقف فوری خونریزی‌ها و آغاز حمایت انسانی و بازسازی غزه است.
محمود عباس در کنفرانس خبری خود در قاهره اعلام کرد که با عبدالفتاح سیسی در خصوص چارچوب راه‌حل نهایی برای بحران غزه به توافق رسیده است.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه اسکای‌ نیوز عربی، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در کنفرانس خبری مشترک خود با "سامح شکری" وزیر خارجه‌ی مصر اعلام کرد: به منظور پایان جنگ و خونریزی در غزه باید به فکر یک راه‌حل نهایی به‌طور واضح در سریع‌ترین زمان ممکن باشیم.

وی گفت: امیدواریم برای توقف خونریزی‌ها در غزه مذاکرات با اسرائیل از سر گرفته شود و هدف من از این سفر از سرگیری مذاکرات در اولین فرصت بود و در این زمینه با عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهوری مصر در خصوص چارچوب راه‌حل نهایی مذاکرات به توافق رسیده‌ایم.

عباس گفت: بقیه مسائل مورد اختلاف را می‌توان بعد از برقراری آتش‌بس مطرح کرد. در حال حاضر آنچه برای ما مهم است توقف فوری خونریزی‌ها و آغاز حمایت انسانی و بازسازی غزه است.

وی با بیان اینکه طرح مصر تنها طرح مطرح شده از سوی کشورها در خصوص آتش‌بس بود، گفت: حماس هیچ مخالفتی با نظارت مصر با آتش‌بس ندارد و اکنون هیچ مانعی در بازگشت حماس به مذاکرات آتش‌بس نیست. اتلاف وقت به منزله نابودی کامل مسأله فلسطین است و اگر مذاکرات ادامه پیدا نکند هیچ نتیجه‌ای برای ما حاصل نخواهد شد. من درباره راه‌حل نهایی برای حل مسأله فلسطین با کشورهای عربی صحبت کرده‌ام و امروز نیز با "نبیل العربی" دبیرکل اتحادیه عرب صحبت خواهم کرد. ما در این خصوص با آمریکا نیز مشورت کرده‌ و صراحتاً همه چیز را برای آن‌ها توضیح داده‌ایم.

وی با اشاره به تشکیل دولت توافق ملی فلسطین گفت: ابتدا آمریکا نیز درباره تشکیل این دولت سؤالاتی برایش پیش آمده بود که ما به صراحت تمام آن‌ها را پاسخ گفتیم و اکنون آمریکا و تمامی دولت‌های اروپایی دولت توافق ملی را به رسمیت می‌شناسند و فقط اسرائیل است که این دولت را به رسمیت نمی‌شناسد چرا که مخالف وحدت فلسطینی‌هاست اما این مسأله برای ما اهمیتی ندارد. ما تنها به فکر حل مشکلات فلسطین از طریق یک دولت ملی هستیم. تمام فلسطینی‌ها باید برای توقف خونریزی‌ها به وظایف خود عمل کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠۶-١٣٩٣, ٢١:۴۶

   

پر مبحث ترین ها