سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پیشمرگه ها کنترل سد موصل را در اختیار گرفتند

نیروهای کرد با حمایت جنگنده های آمریکایی از روز شنبه حملات گسترده ای را برای بازپس گیری سد موصل یکی از بزرگترین سدهای عراق، آغاز کردند.
یک مقام رسمی کرد روز یکشنبه اعلام کرد که نیروهای پیشمرگه موفق شدند پس از حملات گسترده با حمایت جنگنده های آمریکایی، کنترل کامل سد موصل در شمال غرب عراق را به طور کامل از تروریست های داعش در اختیار بگیرند.

به گزارش تابناک به نقل از پایگاه خبری ˈالمسلهˈ، این مقام کرد که نامش ذکر نشده است، افزود: نیروهای کرد با حمایت جنگنده های آمریکایی از روز شنبه حملات گسترده ای را برای بازپس گیری سد موصل یکی از بزرگترین سدهای عراق، آغاز کردند.

این مقام اقلیم کردستان عراق با بیان اینکه نیروهای پیشمرگه در جریان این حملات شماری از عناصر تروریستی داعش را به قتل رساندند، افزود: نیروهای پیشمرگه با پیشتیبانی جنگنده های آمریکایی موفق شدند، کنترل کامل سد موصل را به دست آورند.

نیروهای پیشمرگه کرد روز هفتم اوت (16 مرداد) کنترل سد بزرگ موصل را از دست دادند. سد موصل واقع بر روی رودخانه دجله در حدود 50 کیلومتری شمال شهر موصل، برق مورد نیاز بخش زیادی از این منطقه را تامین می کند و برای کشاورزی در استان نینوا نیز حیاتی است.

تروریست های داعش از 9 ژوئن (19خرداد) بخش هایی از شمال عراق را به تصرف خود درآورده و تهدید به تجزیه این کشور کرده اند. این گروه در پیشروی های اخیر خود در شمال و مرکز عراق، مرتکب جنایت های بی سابقه ای شده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠۵-١٣٩٣, ٢١:۵۴

   

پر مبحث ترین ها