سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اخبار هولناک از احتمال انهدام سد موصل

انهدام سد موصل که بزرگترین سد در عراق به شمار می رود، یک خطر جدی در مبارزه ارتش عراق با تروریست های داعش است. بر این اساس در صورت منهدم شدن این سد، حجم آب عظیمی که در پشت آن جمع شده به سمت شهر جاری شده و جان صدها هزار نفر را به خطر می اندازد.
گزارش ها حاکی است در صورت منهدم شدن تاسیسات بزرگترین سد عراق در موصل توسط تروریست های داعش احتمال مرگ ۲۵۰ هزار نفر وجود دارد.

سایت خبر ترکیه اعلام کرد: انهدام سد موصل که بزرگترین سد در عراق به شمار می رود، یک خطر جدی در مبارزه ارتش عراق با تروریست های داعش است. بر این اساس در صورت منهدم شدن این سد، حجم آب عظیمی که در پشت آن جمع شده به سمت شهر جاری شده و جان صدها هزار نفر را به خطر می اندازد.
گزارشی که در سال ۲۰۰۷ از سوی آمریکا تهیه شده حاکی است انهدام این سد یک خطر جدی است. طبق این گزارش اگر نیروهای تروریستی به این سد دسترسی یافته و آن را منهدم کنند دست کم ۲۵۰ هزار نفر جان خود را از دست می دهند.

در چنین حالتی سیل به راه افتاده به شهر بغداد نیز می رسد به گونه ای که ارتفاع آب در معابر پایتخت عراق به ۵ متر خواهد رسید. این مطلب در حالی منتشر می شود که پیشتر تروریست های داعش با اشغال سد فلوجه و بازکردن دریچه های آن موجب شدند هزاران هکتار از زمین های کشاورزی در این منطقه به زیر آب برود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، گفتنی است ظهر دیروز انتشار اخباری مبنی بر خروج کامل نیروهای ارتش عراق از موصل و مناطق تحت کنترل داعش با لباس های مبدل غیرنظامی موجب نگرانی مقامات عراق شده است.
telegram 19dey.com
داوود    22 خرداد 1393 12:04
خدا لعنت خوارج را که به اسم دین وقران جنایت می کنند
  • +4

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٣-١٣٩٣, ٠٠:٠١

   

پر مبحث ترین ها