سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پوتین: الحاق کریمه به روسیه پاسخی به تمایل ساکنان این منطقه بود

وی خاطر نشان ساخت: ما قصد نداریم بین کریمه و بخشهای دیگر اوکراین جدایی بیندازیم و اگر به حقوق و انتخاب یکدیگر احترام بگذاریم مسائل حل می‌شود.
ولادیمیر پوتین در پرسش و پاسخ سالانه خود با مردم روسیه اعلام کرد که تصمیم الحاق کریمه به روسیه در راستای پاسخ به تمایل ساکنان این منطقه بود.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در این پرسش و پاسخ خود با بیان اینکه هیچ نیروی روسی در اوکراین وجود ندارد، گفت کی‌یف تلاشی برای انجام مذاکره با ساکنان روسی زبانش نکرده است.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه الحاق کریمه به روسیه منتظر نتایج همه پرسی شدیم و نتایج همه پرسی نشان دهنده اراده و خواست مردم بود.
پوتین از کی‌یف خواست با مردم خود در جنوب و شرق این کشور وارد مذاکره شود.

وی خاطر نشان ساخت: ما قصد نداریم بین کریمه و بخشهای دیگر اوکراین جدایی بیندازیم و اگر به حقوق و انتخاب یکدیگر احترام بگذاریم مسائل حل می‌شود.
پوتین تصریح کرد که اوکراین باید به انتخاب مردم کریمه احترام بگذارد و روسیه همواره در کنار اوکراین خواهد بود.

پوتین اوکراین را متهم کرد به اینکه تلاشی برای تعامل با روس زبانهای این کشور انجام نداد.
رییس جمهوری روسیه ضمن تاکید بر اینکه روسیه با توجه به وضعیت اوکراین گزینه ای به جز مداخله در اوکراین نداشت، گفت: ما مطمئن هستیم با کی‌یف تفاهم دو جانبه پیدا خواهیم کرد.

پوتین همچنین اقدام کی‌یف در اعزام سربازان خود به شرق اوکراین را یک اقدام مجرمانه جدی خواند.
وی همچنین گفت: روسیه هیچ مامور مخفی‌ای در اوکراین ندارد و ادعاهای حضور نیروهای روسی در شرق اوکراین یک مشت " حرف‌های مفت و یاوه" است.

پوتین همچنین افزود، مذاکرات بین المللی در ژنو بسیار مهم هستند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠١-١٣٩٣, ١٣:۵۴

   

پر مبحث ترین ها