سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شوک روس ها به غرب در مذاکرات هسته ای با ایران

مذاکرات هسته ای وین به روسیه این فرصت را می دهد که پس از تحریم این کشور، بر سر ایران و احتمالا سوریه با غرب به رویارویی بپردازد.
سایت اسرائیلی دبکا نوشت که روسیه بخاطر تحریم های اعمال شده بر این کشور شوکی به غرب وارد خواهد کرد که آن حمایت از ایران در مذاکرات هسته ای است.

به گزارش نتخاب،درحالیکه شش قدرت جهانی و ایران خود را برای دور جدید مذاکرات هسته ای در وین اماده می کنند، روسیه درحال عملی کردن تهدید خود مبنی بر حمایت از ایران در مقابل تحریم های غرب علیه مسکو است.

علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران سوم آوریل در جلسه ای پشت درهای بسته گفت: ما 19 هزار سانتریفیوژ داریم که 9 هزار عدد آنها فعال است. توصیه ما این نیست که در مورد تعداد سانتریفیوژها گفتگو کنیم، توصیه ما بحث و گفتگو در مورد قدرت جداسازی آنها است.

دبکا در ادامه می نویسد: مذاکرات هسته ای وین به روسیه این فرصت را می دهد که پس از تحریم این کشور، بر سر ایران و احتمالا سوریه با غرب به رویارویی بپردازد.

معمار سیاست خارجی در این مسئله سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه است که هفته ی گذشته هشدار داد و گفت: روسیه دوست ندارد که از مذاکرات هسته ای به عنوان اهرم فشار استفاده کند.

روزی که علی اکبر صالحی در مورد توانایی سانتریفویژی ایران سخن گفت، منابعی در مسکو و تهران گزارش دادند که دو دولت در استانه ی عقد این قرارداد هستند: در ازای 500 هزار بشکه نفت ایران، روسیه اجناسی به ارزش نفت در اختیار تهران قرار می دهد.

زمانیکه این قرارداد عملی شود رژیم تحریم ها علیه ایران از جمله تحریم نفتی فرو می ریزد.
telegram 19dey.com
سعید    18 فروردین 1393 00:53
فردا که هوای طوفانی رابطه روسیه با غرب صاف شد، اونوقت تکلیف ایران چی میشه!؟ نباید فریب سیاسی کاری های روسیه رو بخوریم که همیشه مارو در شرایط بحرانی تنها گذاشته! مگه ما منتر منافع روسیه هستیم که چنین غلط تازه ای کرده!؟
  • +20
رضا    18 فروردین 1393 08:13
آیا روسیه دوست قابل اعتمادی است؟ قرار است سر ایران دعوا کند یا منافع خودش؟ با توجه به تیره شدن روابط غرب با روسیه ، ایران نقش مهمی را در معادلات فیمابین بازی خواهد کرد و دولتمردان ما باید با درایت و تیزبینی بر این موج اختلاف سوار شده و منافع کشور و مردم را مد نظر قرار دهند....گرچه باز برمی گردیم به سیاست های کاسبکارانه برخی جریانها در کشور که درست در جهت مخالف مردم و کشور است!
  • +22
فاطمه    18 فروردین 1393 16:24
معلومه كه قابل اعتماد نيست ولي اين يه بازي هست و شما مجبوري بازي كني چون وضع اقتصاد ِ ايرانم همچين جالب ِ توجه نيست!
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 3
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠١-١٣٩٣, ٢٣:٠١

   

پر مبحث ترین ها