سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

موافقت رژیم صهیونیستی با ساخت ۲۷۲ واحد مسکونی جدید در کرانه باختری

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی، روز دوشنبه، در سخنانی در جمع نمایندگان حزب «لیکود» اعلام کرد قصد ندارد در چارچوب مذاکرات با فلسطینی ها، طرح شهرکسازی را تعطیل کند.
رژیم صهیونیستی احداث ۲۷۲ واحد مسکونی جدید در شهرک های یهودی نشین در کرانه باختری را تصویب کرد.

به گزاش خبرگزاری فرانسه، یک سازمان مخالف شهرک سازی های رژیم صهیونیستی موسوم به «صلح اکنون»، روز دوشنبه، اعلام کرد مطابق با سندی رسمی که در پایگاه اینترنتی وزارت جنگ اسرائیل منتشر شده است، روز یکشنبه با احداث 250 واحد مسکونی در شهرک «عوفرا» و 22 واحد دیگر در شهرک «کارنی شومرون» در کرانه باختری رود اردن موافقت شده است.

این منبع خاطر نشان کرد « احداث این واحدهای مسکونی ممکن است هر چه سریعتر آغاز شود .»

این سازمان تصریح کرد « دولتی که در پی دستیابی به راه حلی برای تشکیل دو کشور است، با احداث واحدهای مسکونی در شهرک ها بحران را عمیق تر نمی کند به ویژه اینکه هیچ امکانی نیست که این واحدها تحت حاکمیت اسرائیل بماند.»

از سوی دیگر، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی، روز دوشنبه، در سخنانی در جمع نمایندگان حزب «لیکود» اعلام کرد قصد ندارد در چارچوب مذاکرات با فلسطینی ها، طرح شهرکسازی را تعطیل کند.

براساس این گزارش، حدود 350 هزار شهرک نشین در شهرک های واقع در کرانه باختری رود اردن مستقر هستند. 200 هزار اسرائیلی نیز در شهرک هایی در سرزمین اشغالی قدس شرقی سکنی گزیده اند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-١٠-١٣٩٢, ٠٠:٢۶

   

پر مبحث ترین ها