سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نامگذاری 8 دسامبر به عنوان روز عشق به چاوز در ونزوئلا

رئیس جمهور ونزوئلا چند روز پیش از این هم گفته بود کارگران مترو که در زیر زمین مشغول کار بودند تصویر روح چاوز را دیده اند.
با اقدام دولت ونزوئلا، روز 8 دسامبر در تقویم این کشور به عنوان روز اعلام "وفاداری و عشق به چاوز" نام گذاری شد.

خبرگزاری فرانسه، براساس حکم نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا که در روزنامه رسمی این کشور نیز منتشر شد روز 8 دسامبر به عنوان زمان برگزاری جشن های عید ملی و سالانه برای ابراز عشق ابدی به چاوز مشخص شده است.

به دنبال این اقدام دولت ونزوئلا، این مناسبت سالانه در تقویم این کشور ثبت می شود و به عنوان روزی برای اظهار و ابراز عشق و وفاداری به رئیس جمهور سویسالیست فقید این کشور هوگو چاوز شناخته خواهد شد.

چاوز از سال 1999 تا زمان مرگ در روز 5 مارس گذشته ریاست جمهوری ونزوئلا را برعهده داشت. او به دلیل بیماری سرطان درگذشت.

چاوز در آخرین سخنرانی اش خطاب به مردم در روز 8 دسامبر 2012 گفته بود که برای ادامه معالجه باید به کوبا سفر کند. او همچنین در این سخنرانی از مردم ونزوئلا خواسته بود از مادورو به عنوان جایگزین وی حمایت کنند.

قرار است در روز 8 دسامبر آینده انتخابات محلی در ونزوئلا برگزار شود. مخالفان در ونزوئلا تلاش می کنند این انتخابات به رفراندوم درباره دولت فعلی این کشور تبدیل شود.

به گزارش عصر ایران، مادورو رئیس جمهور ونزوئلا چند روز پیش از این هم گفته بود کارگران مترو که در زیر زمین مشغول کار بودند تصویر روح چاوز را دیده اند.

نامگذاری 8 دسامبر به عنوان روز عشق به چاوز در ونزوئلا
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠٨-١٣٩٢, ١١:١٣

   

پر مبحث ترین ها