سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کاخ سفید: منتظر اقدامات ملموس ایران قبل از کاهش تحریم ها هستیم

بروز شده : ٣-٠٨-١٣٩٢, ١٩:٢٧    نسخه چاپی    
یک مقام ارشد در کاخ سفید آمریکا گفت: ایران باید دست به اقدامات ملموسی برای رفع نگرانی ها درباره برنامه هسته ای اش دست بزند تا آمریکا به کاهش تحریم های تهران اقدام کند.
"بن رودس" معاون مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا در نشست رویترز در واشنگتن گفت: یکی از راه های کاهش تحریم های ایران اجازه دادن به این کشور برای دسترسی به پول های توقیف شده اش است.وی افزود: آمریکا قصد ندارد در مرحله نخست از مذاکرات هسته ای با ایران، تحریم ها را کاهش بدهد. این مهم است که مقاصد ایران را بیازماییم.
آمریکا اعلام کرد ایران باید قبل از کاهش تحریم ها، دست به اقدامات ملموسی بزند.

به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز، یک مقام ارشد در کاخ سفید آمریکا گفت: ایران باید دست به اقدامات ملموسی برای رفع نگرانی ها درباره برنامه هسته ای اش دست بزند تا آمریکا به کاهش تحریم های تهران اقدام کند.

"بن رودس" معاون مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا در نشست رویترز در واشنگتن گفت: یکی از راه های کاهش تحریم های ایران اجازه دادن به این کشور برای دسترسی به پول های توقیف شده اش است.

وی افزود: البته این موضوع تنها یک احتمال از میان تعدادی از احتمالات است. من نمی خواهم بگویم که مسیر و شیوه مناسبت تری را برای تعامل با پرونده هسته ای ایران مشخص شده است.

قبل از این روزنامه نیویورک تایمز نوشته بود صدور مجوز دسترسی ایران به پول و دارائی های بلوکه شده این کشور، یکی از راه های دولت آمریکا برای کاهش فشارهای اقتصادی علیه تهران بدون لغو تحریم هاست.

وی افزود: آمریکا قصد ندارد در مرحله نخست از مذاکرات هسته ای با ایران، تحریم ها را کاهش بدهد. این مهم است که مقاصد ایران را بیازماییم.

معاون مشاور امنیت ملی اوباما افزود: دولت باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا از کنگره این کشور می خواهد انعطاف نشان دهد تا امکان توافق هسته ای با ایران بررسی شود. کاخ سفید از قانون گذاران آمریکایی می خواهد به پیشرفت هایی که در پرونده هسته ای ایران به دست می آید توجه کنند.

قبل از این کاخ سفید در واشنگتن میزبان نشستی با سران کنگره بود. در این نشست از کنگره آمریکا خواسته شده بود با تاخیر در تصویب تحریم های جدید علیه ایران، فرصتی را برای مذاکرات هسته ای در اختیار تهران بگذارند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٨-١٣٩٢, ١٩:٢٧

   

پر مبحث ترین ها