سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اسد: جایزه صلح نوبل باید به من داده می‌شد

سوریه در سال 1997 به ساخت سلاح‌های شیمیایی پایان داد و به جای این سلاح‌ها، سلاح‌های متعارف و سنتی را بکار گرفت. اسد با اشاره به اعطای جایزه صلح نوبل به سازمان منع استفاده از تسلیحات شیمیایی گفت: این جایزه باید به من داده می‌شد.
باشگاه خبرنگاران :

بشار اسد رئیس جمهور سوریه با بیان اینکه جایزه صلح نوبل باید به وی داده می‌شد تاکید کرد: دیگر دوران استفاده از سلاح‌های شیمیایی بسر آمده است.

به گزارش پایگاه خبری النشره،‌ بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه با تاکید کرد: "به سه علت دوران استفاده از سلاح‌های شیمیایی پایان یافته: نخست آنکه قدرت موشکی سوریه امروز بسیار تقویت شده و سوریه قادر است از نخستین لحظه آغاز جنگ از این نیروی خود استفاده کند لذا ضرورت استفاده از سلاح شیمیایی که به عنوان آخرین گزینه در صورت استفاده دشمن از زرادخانه‌های هسته‌ای علیه سوریه استفاده می‌شد پایان یافته، دوم آنکه در دو دهه گذشته در خصوص راه‌های حل وفصل پیامدهای سلاح‌های شیمیایی پیشرفت‌های بسیاری صورت گرفته ... و دلیل آخر جنگ داخلی در سوریه است."

وی ادامه داد: سوریه در سال 1997 به ساخت سلاح‌های شیمیایی پایان داد و به جای این سلاح‌ها، سلاح‌های متعارف و سنتی را بکار گرفت. اسد با اشاره به اعطای جایزه صلح نوبل به سازمان منع استفاده از تسلیحات شیمیایی گفت: این جایزه باید به من داده می‌شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٧-١٣٩٢, ١٠:١۶

   

پر مبحث ترین ها