سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

انتقاد دولت اوباما از تحریم جدید مجلس نمایندگان آمریکا علیه ایران

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: هر تحریمی باید به شیوه مسؤولانه ای عملی شود. کار با کنگره را برای مشخص کردن بهترین شیوه برای اعمال تحریم های بیشتر احتمالی علیه ایران ادامه می دهیم.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با انتقاد از تحریم جدید مجلس نمایندگان آمریکا علیه ایران، درباره آغاز به کار حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور ایران گفت: دولت آمریکا امیدوار است روحانی وارد مذاکرات هدفمند برای دست یابی به راه حل دیپلماتیک برای برنامه هسته ای ایران شود.

دولت اوباما از تحریم های جدید مجلس نمایندگان آمریکا علیه ایران ابراز نگرانی کرد.

به گزارش عصر ایران، دولت باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا از تصویب طرح جدید تحریم علیه صادرات نفت ایران و روابط بازرگانی این کشور در مجلس نمایندگان آمریکا انتقاد کرد.

عملی شدن این تحریم نیازمند تصویب آن در مجلس سنا و در نهایت امضا توسط رئیس جمهور آمریکاست.

براساس این طرح، دولت آمریکا باید از طریق تحریم ها، صادرات نفت ایران را در مدت یک سال به میزان یک میلیون بشکه در روز کاهش دهد. صادرات نفت ایران هم اکنون حدود یک میلیون بشکه در روز است که این طرح تشدید تحریم ها، به معنی صفر کردن صادرات نفت ایران است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی در روز پنجشنبه به وقت محلی گفت: دولت اوباما به اعمال تحریم های همه جانبه علیه تهران متعهد است. نگرانی هایی درباره بخش های مشخص در مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا برای افزایش تحریم ها علیه ایران وجود دارد.

خانم ماری هارف افزود: دولت اوباما در حال حاضر در حال رایزنی در زمینه بررسی این طرح در کنگره آمریکاست.

وی ادامه داد: هر تحریمی باید به شیوه مسؤولانه ای عملی شود. کار با کنگره را برای مشخص کردن بهترین شیوه برای اعمال تحریم های بیشتر احتمالی علیه ایران ادامه می دهیم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین درباره مراسم رسمی آغاز به کار حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور ایران در روز شنبه هم گفت: دولت آمریکا امیدوار است روحانی وارد مذاکرات هدفمند برای دست یابی به راه حل دیپلماتیک برای برنامه هسته ای ایران شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠۵-١٣٩٢, ١١:١۴

   

پر مبحث ترین ها