سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

60 کشته و بیش از هزار زخمی در درگیری‌ طرفداران و مخالفان مرسی

بروز شده : ۵-٠۵-١٣٩٢, ٠۶:٢٩    نسخه چاپی    
بنا به گزارش شبکه خبری الجزیره در سه ساعت اولیه شروع درگیری‌ها حدود 700 تن زخمی شدند و پیش بینی می‌شود که تعداد کشته‌ها به دلیل وخامت حال برخی از مجروحان افزایش یابد.
به دنبال درگیری‌ میان طرفداران مرسی با حامیان شورای نظامی مصر در استان‌های مختلف این کشور، دست کم 60 تن کشته و بیش از هزار تن زخمی شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، منابع پزشکی مصر اعلام کردند که در درگیری‌هایی که به دنبال حمله به تجمع کنندگان در میدان رابعة العدویه در شهرک نصر قاهره به وقوع پیوست 50 تن کشته و صدها تن دیگر زخمی شدند.

این حمله ساعاتی پس از آن صورت گرفت که محمد ابراهیم، وزیر کشور مصر تاکید کرد که تجمع کنندگان حامی محمد مرسی، ‌رئیس جمهوری برکنار شده مصر به زودی به شیوه‌های قانونی به خانه‌هایشان باز خواهند گشت.

منابع پزشکی در میدان رابعة العدویه اعلام کردند که در این درگیری‌ها دست کم 50 تن کشته و هزار تن دیگر زخمی شدند و به دلیل تعداد بالای زخمی‌ها و کشته‌ها بیمارستان‌ها امکانات لازم برای پذیرش این مجروحان را ندارند.

این در حالی است که اخون المسلمین مصر اعلام کرده است تنها در درگیری‌های قاهره حدود 23 تن از اعضای این گروه کشته شدند.

شبکه الجزیره پیشتر نیز گزارش داده بود که نیروهای پلیس به منظور ممانعت برپایی چادرهای اعتصاب در میدان رابعة العدویة و افزایش تعداد تجمع کنندگان از گاز اشک آور استفاده کرد.

وزارت کشور مصر نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که با هرگونه تلاش از سوی تظاهرکنندگان برای بستن پل شش اکتبر ممانعت می‌کند.

بنا به گزارش شبکه خبری الجزیره در سه ساعت اولیه شروع درگیری‌ها حدود 700 تن زخمی شدند و پیش بینی می‌شود که تعداد کشته‌ها به دلیل وخامت حال برخی از مجروحان افزایش یابد.

این شبکه خبری همچنین ضمن اشاره به شدت درگیری‌ها میان طرفداران و مخالفان مرسی آن را کشتار جمعی توصیف کرده و اعلام کرد که بیشتر زخمی‌ها از ناحیه سر دچار جراحت‌های شدید شدند.

در درگیری‌های استان اسکندریه نیز بنا بر اعلام منابع غیر رسمی دست کم 10 تن کشته شدند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠۵-١٣٩٢, ٠۶:٢٩

   

پر مبحث ترین ها